İŞTE SON DERECE İLGİNÇ BAĞLANTILAR, RİVA ARAZİSİ, OSMANLI YAPI, QVT , AYSAL ve SİNAN KALPAKÇIOĞLU


OTTOMAN YAPI, Yani OSMANLI YAPI, G.Saray’ın Riva arazisinin etrafını adeta çevrelemiş durumda.. BUNDA NE VAR DENİLEBİLİR. Sabah bu ilginç bağlantıları araştırdı. MEHMET HELVACI ise AYSAL, OSMANLI YAPI, G.Saray’ın BELALISI QVT ve Aysal ekibinde bulunan SİNAN KALPAKÇIOĞLU ile ilgili şok değerlendirmelerde bulundu.. HELVACI Sinan Kalpakçıoğlu’nun Galatasaray’dan sonra QVT’de çalışmış olmasını da “Galatasaray’da yöneticilik yapmış kişilerin daha sonra çalışmak için Galatasaray’a rakip olan kuruluşları seçmeleri bir nedene dayanmalı. Bu neden, Galatasaray’ın menfaatleri olamaz. Kişisel menfaatler olabilir”demişti.. İŞTE SON DERECE İLGİNÇ BAĞLANTILAR, RİVA ARAZİSİ, OSMANLI YAPI, QVT , AYSAL ve SİNAN KALPAKÇIOĞLU bağlantıları..…VE TSN ANALİZİ 

Galatasaray’da başkan adayı Mehmet Helvacı’ dün “7 sene yöneticiliğim sırasında QVT ile bazen adliye koridorlarında bazen genel kurul masasında toplantılar yaptım. Çok bilgi aldım. QVT ile Riva’daki arazimizin yanındaki Ottoman Fund arazisi için görüştüm. Arazimizin üçte birini alıp ellerindeki hisselerimizi vereceklerdi ama anlaşma olmadı” dedi.

Sabah, Ottoman Fund’ı Türkiye ve İngiltere’de araştırdı.

G.SARAY RİVA ARAZİSİNİN ÇEVRESİNDEKİ ARAZİLERİN SAHİBİ OLAN FON.. G.SARAY’IN RİVA ARAZİSİ 1.175 DÖNÜM.. ÇEVRESİNDEKİ FONUN ARAZİLERİ İSE 931 BİN DÖNÜM.. G.SARAY RİVA ARAZİSİ BİR DEĞER KAZANIRKA, FON BİRE 931 KAZANMIŞ OLACAK.
Bu fon, Galatasaray’ın Riva’daki arazisinin çevresinde araziler alan Osmanlı Yapı 1, 2, 3 ve 4 adlı dört ayrı şirketin yüzde 99 hisseyle kurucu ortağı.
İlki 10 Nisan 2006’da, diğerleri 4 ay sonra, yani 2 Ağustos 2006’da kurulmuş.
Ottoman Fund, 4 Eylül 2006’da İngiltere’de yaptığı açıklamada Riva’da 917 bin 900 metrekarelik bir araziyi 110 milyon dolara aldığını açıklamıştı. Sonraki alımlarla arazinin boyutu 931 bin 739 metrekareye yani 931 dönüme çıktı. Galatasaray’ın Riva arazisi de bin 175 dönüm.

DÖRT ŞİRKETİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DE AYNI..
Asıl ilginç konu arazinin büyüklüğü değil Osmanlı Yapı’nın dört şirketinin yönetim kurulu üyeleri. Hepsinin de yönetimi aynı kişilerden oluşuyor; tıpkı adresleri gibi…

OSMANLI, OTTOMAN DEMEK!

Osmanlı Yapı’nın yönetim kurulu başkanı John David Chapman 2007’de Ottoman Fund’ın yönetim kurulunda yer alıyordu; 13 Mart 2009’da yönetim kurulu başkanı oldu.

OSMANLI YAPIPIP YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI SİNAN KALPAKÇIOĞLU, ŞİMDİ AYSAL EKİBİNDE ÖNEMLİ İSİMLERDEN.. AYSAL KAZANIRSA, GÖREVİNİN NE OLACAĞI MERAK KONUSU..
Osmanlı Yapı’nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Sinan Kalpakçıoğlu ise Galatasaray’ın başkan adaylarından Ünal Aysal’ın ekibinde yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse Kalpakçıoğlu renk seçimine Refik Arkan ve Sedat Doğan ile birlikte Aysal’ı temsilen giden üç kişiden biri.

HELVACI’DAN ŞOK DEĞERLENDİRME.. “..BU NEDEN G.SARAY MENFAATLERİ OLAMAZ. KİŞİSEL MENFAATLER OLABİLİR..”

Helvacı, Sinan Kalpakçıoğlu’nun Galatasaray’dan sonra QVT’de çalışmış olmasını da “Galatasaray’da yöneticilik yapmış kişilerin daha sonra çalışmak için Galatasaray’a rakip olan kuruluşları seçmeleri bir nedene dayanmalı. Bu neden, Galatasaray’ın menfaatleri olamaz. Kişisel menfaatler olabilir” diye eleştirmişti.

OSMANLI YAPI’NIN RİVA’DAKİ ARAZİLERİ

Osmanlı Yapı, Riva’da ilk olarak 2006’da toplam 917 bin 900 metrekarelik araziler aldı. Daha sonra alımlarını sürdürüp toplam alanını 931 bin 739 metrekareye çıkardı. Fotoğrafta renkli olarak görünen alanlar Osmanlı Yapı’nın Riva’da sahibi bulunduğu arazileri gösteriyor.

AYSAL’LA ÇALIŞIYOR

Osmanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kalpakçıoğlu, daha önce QVT’ye danışmanlık yapmıştı. Şimdi Galatasaray’ın başkan adayı Ünal Aysal’ın ekibinde; hatta Aysal için renk seçimine giden üç isimden biri…

HER TAŞIN ALTINDA QVT

Osmanlı Yapı’daki Kalpakçıoğlu dışında Ottoman Fund’ın yöneticileri arasında da QVT’de görev yapmış isimler var

Sinan Kalpakçıoğlu ismi Osmanlı Yapı’dan önce Galatasaray’ın belalısı QVT ile ilgili konularda da karşımıza çıkmıştı. Kalpakçıoğlu, Galatasaray Kulübü’nün genel sekreteri görevinden ayrıldıktan sonra Galatasaray Kulübü ile Sportif AŞ hisseleri konusunda yoğun bir yargı savaşına giren QVT’nin danışmanlığını üstlenmişti. Osmanlı Yapı ve Ottoman Fund’ın, QVT ile bağlantılı tek ismi Kalpakçıoğlu değil. Ottoman Fund Yönetim Kurulu Başkanı John David Chapman 29 Kasım 2010’da Trinity Capital’in direktörü oldu. Trinity Capital’in en önemli ortağı yüzde 29 ile

QVT. MOSKOV DA ORADA

Ayrıca Ottoman Fund’un direktörlerinden Angelo Moskov, QVT’nin de ortaklarından… Hatta QVT’nin CEO’luğunu yapmıştı. Galatasaray’ın şirketleri birleştirmesi gündeme geldiğinde karşı çıkan Moskov, “Galatasaray, Riva’daki arazisini satarak veya rehin gösterip kredi çekerek QVT’deki hisselerini geri alsın” önerisinde bulunmuştu.

SORULAR

Galatasaray’ın Riva arazisinin çevresinde araziler alan Osmanlı Yapı’nın QVT ile bağlantısı birkaç isimle mi sınırlı?

Osmanlı Yapı, QVT ile doğrudan bağlantılıysa bu şirketle çalışanların Galatasaray’daki konumu ne olmalı? Üst düzey görev almaları mümkün mü?

Osmanlı Yapı’nın ruhsat-inşaat izni girişimleri Galatasaray’ın önünde mi, gerisinde mi? Galatasaray’ın inşaat iznini alması, çevresindeki arazileri nasıl etkiliyor? Osmanlı Yapı, bu izinle ne kazandı?

Osmanlı Yapı’nın Riva’daki arazileri satışa çıkardığı konuşuluyor. 119 milyon dolarlık maliyetin ne kadar üzerinde bir satış gerçekleşecek? Bunda Galatasaray’ın inşaat ruhsatının etkisi olacak mı?

Sabah

TSN YORUMU.. Sabah gazetesinin haberciliğini kutluyoruz. Gerçekten daha yolun başında gelecek için büyük SORU İŞARETLERİ doğuracak ayrıntıları ortaya koyarak SONUÇ bölümünde sorular sormuşlar..

Ancak bu haberin başlığının MUHTEŞEM ORTAKLIK, SÜPER ORTAKLIK şeklinde verilmesi ise Gazetecilik açısından son derece yanlış .. BU SÜPER ORTAKLIK ya da MUHTEŞEM ORTAKLIK kimle kim arasında.. Bu başlık yerine G.SARAY’DA KORKUTAN BAŞLANGIÇ daha vurucu olmaz mıydı..

ÜNAL AYSAL, HİÇ BİRİMİZİN ANLAM VEREMEDİĞİ ŞEKİLDE ÇOK SERT AÇIKLAMALAR YAPMIŞTI.. ACABA BU OLAYI MI KASTETTİ..

AYSAL , DÜN TSN MANŞETİNDEN verilen ÖZEL HABER deki konuşmasında şunları söylemişti..

Ne benim , ne de Yönetim Kurulu ve diğer kurullardaki arkadaşlarımın bugüne kadar siz sevgili Galatasaraylıları UTANDIRACAK YA DA ÜZECER ne bir suçumuz, ne de Türkiye’de veya yurt dışında bir kısıtlamamız, bir işlevimiz yoktur ve olmamıştır.. BU TİP SON DAKİKA gayretleri TAMAMEN HAYAL MAHSÜLÜ olup, Galatasaraylılara yakışmayacak AHLAK ve İZAN DIŞI davranışlardır. HUZURUNUZDA YALANLIYORUM ve üzülerek hukuki işlemleri başlatmış bulunduğumu bilginize sunarım 

Evet sayın AYSAL belki Helvacı’ın bu ilginç ve G.Saray açısından TEHLİKELİ görülen bu açıklamalarını kastetmiş olabilir.. Eğer BEN VE ARKADAŞLARIM diyerek SİNAN KALPAKÇIOĞLU nu bu sebepten dolayı kastediyorsa OLAY AÇIKLIĞA ÇIKMIŞTIR.. Ancak kastetdiği bir başka SON DAKİKA AÇIKLAMALARI varsa ya da olacaksa DAHA BÜYÜK SORU İŞARETLERİ anlamına gelmektedir..

Bütün bu gelişmelerden sonra TSN olarak başkanlar hakkında yapacağımızı duyurduğumuz ANALİZLER için artık pek de birşey söylemeye gerek kalmıyor..

Daha yolun başında özellikle AYSAL için ANALİZ değil, TEZ hazırlamak gerekiyor. Her geçen gün HER AÇIDAN BÜYÜK SORU İŞARETLERİ kafamızın içinde yer buluyor..

Yine her geçen gün seçilme ihtimali hemen hemen hiç olmasa da, G.SARAY BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNU DOLDURACAK ÇAPI BULUNMASA DA, Helvacı’ın gerçekten DÜRÜST, konulara vakıf, düşündüğünü söyleyen, G.SARAY’ın POLİSİ olduğun ortaya koyuyor.. POLAT’a isyanından bu yana yaşanan olayların hemen hepsinde HAKLI çıkan, AYSAL ve KIRAN , Polat’ın dizinin dibinden ayrılmazken, HELVACI’nın yaptığı her açıklamanın, attığı her adıman GALATASARAY için olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor..

POLAT’ın ne olduğu ortaya çıkmışken, POLAT’ı yağlayıp yıkayan süsleyen ve hala bir KAHRAMAN gibi sunmaya çalışan MEDYA’nın gücü ile HELVACI’nın KÖTÜ ADAM olarak gösterilmesinin hiç de süpriz olmaması gerekir..

TSN olarak HELVACI’nın kamuoyunu bilgilendirmede, bilinmeyenleri G.SARAY menfaatleri doğrultusunda açıklamaya davet ediyoruz..

Başkanlık makamları gelir geçer. İNSANLAR ÖLÜR PRENSİPLERİ YAŞAR..
Her gün BİNBİR YALANLA kamuoyunu kandıran başkanların yanında BEN HİÇ BİR ZAMAN G.SARAYLILAR’A YALAN SÖYLEMEDİM diyen ve bunu da ispatlayan HELVACI’yı kutluyoruz.

Elbette hiç kimse DÖRT DÖRTLÜK değildir.. Bizler de HELVACI gibilerde..
Ama doğru olan bir insanın YANLIŞINDA BİLE DOĞRU OLMASIDIR..

ÜÇ BAŞKAN ADAYI ARASINDA, DAHA YOLUN BAŞINDA EKSEN KAYMASI İÇİNDE OLMAYAN, TEK BAŞINA, BAĞIMSIZ HAREKET EDEN, NE İNAN KIRAÇ, NE ABİLER, NE DERİN G.SARAY, NE POLAT YARDAKÇILIĞI YAPMADAN, DOĞRU BİLDİĞİ YOLDA İLERLEYEN HELVACI’yı bir kez daha tebrik ediyoruz..

VE SABAH Gazetesi’ni de OSMANLI YAPI, RİVA, QVT, G.SARAY, SİNAN KALPAKÇIOĞLU araştırmasından dolayı kutluyoruz.

ve ŞİMDİ BAZI ŞEYLER DAHA DA KARIŞTI..
Acaba POLAT’ın başkanlık koltuğunu bırakmama adına G.SARAY’ı mahkeme kapılarında süründürmesinin ardında , İNAN KIRAÇ’ın BUNLAR RİVA’YI DA SATARLAR dediği RİVA RANTI mı vardı,?

AYSAL gibi 22 şirketi olan FUTBOLU BİLMEDİĞİNİ AÇIKÇA İTİRAF EDEN ve YÖNETİMİNE SİNAN KALPAKÇIOĞLU alan ÜÇ SENE ÖNCESİNDEN ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VEREMEYEN bir ismin G.SARAY’ı nerelere götüreceğini hep birlikte göreceğiz..

ve RİVA OLAYI , OSMANLI YAPI, QVT ve SİNAN KALPAKÇIOĞLU isimlerini belli ki daha çok duyacağız..

Haber: TSN ÖZEL HABER

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: