Steven Sadettin Saran Kimdir?


18180

Devlet memuru olan babası Kırıkkaleli, annesi Amerikalı. 4 erkek kardeşin en büyüğü olan Saran, ABD’de doğduktan iki yıl sonra Türkiye’ye gelmiş. Hiperaktif ve sporla içiçe bir çocuk olduğunu anlatan eski mili yüzücü Saran, ABD’de okumaya da spor bursuyla gitmiş.
Sayın Sadettin Saran’ın annesi Amerikalı ve Amerika’da dünyaya geldiği için de cebinde Amerika pasaportu var. İsmi de Steven Sadettin Saran.
babası özbek saran kızılay yönetiminde yer aldı. Hakkındaki iddalar nedeni ile yönetimden ayrıldı. Yerine hükümetin(Şu andaki hükümet) desteği ile oğlu S. Sadettin Saran geldi ancak eski kızılay yönetiminin(ertan gönen yönetimi) mahkeme kararıyla dönmesi ile kızılay yönetimden ayrılmak zorunda kaldı.

Steven Sadettin Saran İşleri?
Saran Group Türkiye’de yayınlanan spor yayınlarının yaklaşık %70’inin yayın hakkına sahiptir. Bu nedenle medyada önemli gücü vardır.(bakınız anketler)

Saran-Cansun ortaklığı
(alaattin metin’in köşesinden alıntıdır)

Sadettin Saran Fenerbahçe yönetimine girmeden önce Başkan Aziz Yıldırım’ın prensiydi. Yönetime girdi, bu kez sağ kolu oldu. Futbol takımı sorumluluğuna kadar yükseldi. Ama sonra… Futbol takımında işlerin kötü gitmesi, yanlış transferler aralarını açtı.

Bescastnih’in transferinde çok suçlandı. Ayda onbeş bin dolara transfer edilmişti. Hatta Antalya kampına da getirilip idmanlara da çıkarılmıştı. Ama sonra ne olduysa oldu, transferin son gününde bir bakıldı ki, bu futbolcunun bonservisi elinde değil. Açıktan 800 bin dolar para verilip bonservisi alındı. Yani Fenerbahçe’nin 1,5 trilyona yakın parası sokağa atıldı..

Bu para kimin cebinden çıktı! Kulübün mü, yoksa Saran’ın mı! İşte orası tam belli değil.

Saran, Fenerbahçe’de yönetici iken, futbol menajerlik şirketi olduğu için de ‘etik olarak doğru değil’ diye suçlanmıştı.

Geçen gün Fenerbahçe’de dolaşırken, kulislerde Sadettin Saran’ın Galatasaray’ın eski başkanı Mehmet Cansun ile ortak iş yaptığını duydum. Şaşırınca, ‘Senin hiçbir şeyden haberin yok. Sadettin Saran, Amerikalı olduğu için ilk ismi de Steven’ dediler. Doğrusu isterseniz Amerikan pasaportu taşıdığını biliyordum. Ama iş ortaklığını duymamıştım.

Araştırdım. Saran, Cansun’un iki oğlu Fehmi Naci ve Nurettin Ali ile stad reklamcılık şirketi kurmuş..

Ticaret Odası’ndaki kayıtlara göre 22 Ağustos’ta kurulan şirketin ticaret sicil numarası da 503834-0.

Bu konularda Saran’ın açıklaması şöyle :
“Evet annem Amerikalı. Onun için de Steven ismim var. Bu utanılacak bir şey değil. Annem ile de iftihar ediyorum. Cebimde Amerika pasaportu da var. Bunu da kimseden saklamadım. Galatasaray eski başkanı Mehmet Cansun’un çocukları ile şirket kurduğum da doğru. Ben işadamıyım. Herkes ile şirket kurarım. Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı diye ayırım yapılmaz. Art niyetli olsam, şirketi başkasının üstüne yapardım. Bescastnih’i de, Oğuz Çetin istediği için transfer ettim.’

Saran’ın neden ceza aldığını ve kritik Denizli maçından önceki açıklamalarını tüm fenerbahçeliler zaten biliyor.

Kaynaklar : fenerbahçe.org , akşam.com.tr,medyatava.net.radikal.com.tr
Aslında söylenecek daha çok şey var ama eski bir yöneticimiz olduğu için iddalara yer vermedim sadece doğruluğu %100 olan ve kanıtlı şeyleri yazdım. Medyadaki Saran neden saran rüzgerı estiğini anlatmaya çalıştım.

SAADETİN SARAN HANGİ PARTİNİN BAŞKANLIĞINA GÖZ KOYDU?

İşadamı Saadettin Saran DP Başkanlığı’na hazırlanıyor! Bu iddiayı

ortaya atan isim Milliyet Gazetesi yazarı Serpil Yılmaz…

Yılmaz, bugün yayınlanan yazısında Saadettin Saran’ın ‘DP Genel

Başkanlığı’na talibim’ dediğini yazdı ve Saran’ın siyasi

yatırımlarını anlattı.

CLINTON VE OBAMA İLE GÖRÜŞTÜ

Yılmaz’a göre Saran, ABD Başkanlık seçimlerinden önce Demokrat

Parti’nin başkan adayları Hillary Clinton ve Barack Obama ile

görüştü. Hatta başkan olmaları halinde Ermeni soykırımı yasasını

geçirmemeleri için lobi yaptı.

Serpil Yılmaz, Saran’ın siyasete atılacağını yaklaşık bir yıl önce

Manisa’da açıkladığını yazdı. Yılmaz’a göre, DYP’nin eski Manisa

milletvekili emekli subay Tevfik Diker ile birlikte Kula’da 80.yıl

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yaptığı ziyaret sırasında,

kendisini karşılayan okul arkadaşı ve CHP İlçe Başkanı Halil

Eryılmaz’a “DP’de siyaset yapacağım” demişti.

Saran’ın ikinci siyasi çıkışı ise Soylu’nun Kasım kongresinden önce

kendisine yaptığı ziyaret ile kamuoyuna yansıdı. Saran’ın bu

görüşmede, “Genel Başkan olarak gelirim” yanıtını verdiğini, Nazlı

Ilıcak yazmıştı.

SARAN UYANIK ÇIKTI

Bir süredir beklenen Premier Lig’in ihalesi sonuçlandı. Sadettin Saran’ın yayın haklarını aldığı Premier Ligi Fox TV yayınlayacak. Cengiz Semercioğlu bugünkü köşesinde Premier Lig ve Sadettin Saran – Fox TV ilişkisini yazdı.

Fox, 5.2 milyon euro verdi

Sadettin Saran, 4 milyon euro’ya haklarını aldığı İngiltere Premier Lig’ini 5.2 milyon euro’ya Fox’a sattı.

http://www.ulucinar.org/index.php

 

GÜNCELLEMELER:

 

 Saadettin Saran’dan Kanser Haberlerine Cevap (EKİM 2014)

Öncelikle gırtlak kanseri olduğumla ilgili haberler doğruyu yansıtmamaktadır, geçirdiğim rahatsızlık tiroid kanseridir. 1 buçuk yıl önce teşhisi konulan hastalığı, gerçekleştirilen operasyon sonrasında çok şükür ki tamamen atlatmış bulunuyorum.Saadettin Saran bugün hakkında çıkan kanser haberleriyle ilgili açıklama yaptı. Saran, haberlerin doğru olmadığın kanser olduğunu ama atlattığını söyledi.

Öncelikle gırtlak kanseri olduğumla ilgili haberler doğruyu yansıtmamaktadır, geçirdiğim rahatsızlık tiroid kanseridir. 1 buçuk yıl önce teşhisi konulan hastalığı, gerçekleştirilen operasyon sonrasında çok şükür ki tamamen atlatmış bulunuyorum.

 

Sadettin Saran, Fenerbahçe’ye geri döndü

Sarı lacivertli kulübe alacağının 3 milyon TL’sini bağışlayan Saran, kalan 13 milyon lira için 5 yıllığına Saracoğlu’nun kale arkası ve röportaj panosunun markalamasını kiraladı. Saran Kadıköy’deki 4 büyük locadan birini de aldı.

Bu anlaşma Fenerbahçe’nin Süper Lig, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi maçlarını kapsıyor. Ayrıca 5 yılık süre içinde Fenerbahçe’nin bütün hazırlık maçları yayın hakkı da Saran şirketine geçmiş oldu. Fenerbahçe ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Sadettin Saran, sarı-lacivertli takımın maçlarını kendi locasından izleyecek. Kulüpten ihracı nedeniyle geri dönüş yolu açılan Saran, önümüzdeki günlerde Fenerbahçe’deki eski haklarına yeniden kavuşacak.

Bunun dışında Saran, sarı lacivertli kulüpten tahvil de satın aldı. Bir de Aziz Yıldırım’ın da onayıyla Şükrü Saracoğlu’ndaki 4 büyük locadan birinin sahibi oldu.Bu bölümde Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un da locaları var, bilindiği gibi Sadettin Saran’ın daha önceki normal locası kulüpten ihraç edildiği için geri alınmıştı.
Bu arada Fenerbahçe’nin dernek üzerinden yaptığı anlaşmayı KAP’a bildirmemesinin nedeni 8.8 milyon Euro’luk rakamın altındaki anlaşmaların KAP’a bildirme zorunluluğunun bulunmaması olduğu öğrenildi.

Aziz Yıldırım olağan kongre öncesi yaptığı açıklamada, kulübe dönmek isteyenlere itiraz etmeyeceklerini dile getirerek bir anlamda Sadettin Saran’a yeşil ışık yakmıştı.

Reklamlar

92 Yanıt to “Steven Sadettin Saran Kimdir?”

 1. Leydi_Fenerli Says:

  Steven Sadettin Saran… hedefleri dağınık ve büyük. FB Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı, belki Cumhurbaşkanlığı, Türkiye’ nin aya yolladığı ilk astronot olma olayı, ABD Başkanlığı, kurulacak bir Dünya Devleti Başkanlığı gibi… Allah yolunu açık etsin ama allaşkına uzaya gitsin! :))

 2. Gençlerbirliği Says:

  Saran benim hemşerimdir. Çok iyiniyetli bir insandır. Olacaksa Cavcav’dan sonra Gençlerbirliği Başkanı olsun.

 3. aynı benim soyisminde saran sadettin beyle konuşmakisterim

 4. octopus Says:

  10 numara bir adamdır son derece mutevazi ve alçak gonullu ..

  ufak kardeşi kenan da oyle cok asil adamlar.

 5. yasemin Says:

  meraba ben kırıkkaleden yasemin benim abim dokuz yaşında kırıkkale spora verdik 19 yaşına kadar oynadı.ama hakkı yendiği için bir türlü prof olamadı. ordan hacılar sporu gitti ve şampiyon etti.4 senedir bütün amötör takımlarda oynadı.kırıkkale üniverstesini de şampion yaptı biz kırıkkale obalı olarak sizden prof yapmanızı istemiyoruz. sadece bi denetmenizi ve yeteneğini görmenizi istiyoruz…. abimin adı yasin sarıkaya

  • Yeri burası değil ama,ağabeyin için tavsiyem fenerbahçe spor kulübü alt yapısına baş vurması ve denemelere katılmasıdır.Gerçekten yetenekli ise mutlaka değerlendirilir…
   Emre Belezoğlu’da ilk başvurusunu Fenerbahçe alt yapısına yapmış ve 30 dakikalık denemeden sonra hemen kabul edilmiştir.Ancak Emre’nin evi karşıda olduğu ve yaşı çok küçük olduğu için ailesi tarafından gs kulübüne yazdırılmıştır.Yetenek söz konusu ise başka bir mesnete ihtiyacınız olacağını kesinlikle düşünmüyorum..Ayrıca ağabeyin için gösterdiğin çabaya saygı duydum..Şansınız ve yolunuz açık olsun..

 6. tuğçe Says:

  sadettin abi ben kırıkkaleliyim ve kırıkkale üniversitesinde okuyorum.Daa 2 senem var bitmesine.Babam memur ve bizi okutmukta güçlük çekiyor burs verebilir misin diyecektim..Bunu söylerken çok utanıyorum ama yine de şansımı denemek istedim.Kusura bakma abi… Mesajıma olumlu ya da olumsuz yanıt verirsen sevinirim.iyi akşamlar..

  • Sadettin Saran Says:

   Tabiki gerekli islemlere baslamak icin bilgilerin gerekli. Merkez binasına gelip, bilgilerini verirsen burs verebilirim.

   • merve Says:

    sadettin bey ben sizin şirketinize telefon ettim sizle görüşmek için fakat direk bağlayamıyoruz mail adresini veriyim dediler bende size mail attım.sanırım şirketin mail adresi yaklaşık 2-3 ay oldu mailime cevap vermediniz sizin adınıza naciye pehlivanlı saran lisesinden mezunum ve burada üniversitede okuyorum hatta sizinle fotoğrafım var gerekli bilgileri ve düşüncelerimiz yazdım bana cevap verirseniz olumlu ya da olumsuz çok memnum olurum iyi akşamlar mutluluklar dilerim

 7. Davut ÖZÇAM Says:

  24 Haziran 2010 tarihinde yani dün Sadettin Bey Kırıkkale idi, Kırıkkale girişinde karşılama yaptık birlikte Özbek Saran ilköğretim okulu 10. sünnet şölenine gittik gerçekten çok mütevazi bir insan kendisi ile tanıştık ve konuştuk Yasin SARIKAYA’ nın futbol işini kendisine ilettim, yardımcı olacağını söyledi Sivasspor Teknik Direktörü Mesut BAKKAL ile konuyu görüşüp bize konu ile bilgi vereceğini söyledi ilgisi için teşekkür ediyor hayırlı uzun ömürler diliyorum saygıdeğer köylüm ve hemşerime
  ALLAH’ a emanet olsun
  Saygılar

 8. METİN Says:

  slm saygıdeğer abim nasılsınız iyimisiniz allah iyilik versin efendim ağrını doğbayazıt ilçesinde arıyorum kendim halk oyunları öğretmeniyim bizim yaz kurslarız başladı öğrencilere çeşitli kurslar veriyoruz .vev yakında festifal ve benzeri gösterilerierimizl olacak bundan dolayı kostümlerimiz yok bıze bu konuda elbise tiktirmek için maddi desteğe ihtiyacımız vardır .bize bu konuda yardımı olursanız beni ve öğrenilerimi mutlu edersiniz irtibat telimiz o541 785 82 39

 9. yasin Says:

  Sayın Sadettin SARAN bende bir KIRIKKALE liyim senden sadece bir ricam var şehrimizni takımının düştüğü durumdan utanıyoruz artık bu takımı şu beceriksiz adamların elinden kurtar senden başkası bu takımı ayağa kaldıramaz senden tek ricamız senden Sadettin BAŞKAN

 10. Sadettin Kürşat KÖSEOĞLU Says:

  Sadettin bey merhaba, ben 3 yıldır nişanlı bir insanım ve maddi olanagımız olmadıgından evlenemıyorum ve ben nısanlımı cok seviyorum bana bu konuda yardımcı olursanız cok memnun olacam ve sizden iyi ve devamlılıgı olan bır iş istiyorum bu msajımı dıkkate alacagınızı biliyorum saygılarımı sunuyorum efendım..

 11. oktay hebip Says:

  2001 yılında yanında çalıştım ortaköy deyken. okan abimin referansıyla oldu saran la tanışmam.sadettin saran 10 numara adamdır.herkez onu çok sever ve çalışanları patronuyla gurur duyar.karizma ve liderlik kimyasında var.keşke o zamanlar işten ayrılmasaydım diyorum…

 12. soner Says:

  saran kırıkkalespora yardım et memleketinin takımı parayı pulu hülya avsarla yiyon bir bak su takımın haline kırıkkalesporun tarihinden cok gurur duyuyorum diyosun yardım etmiyosunnn

 13. SAADETTİN HER TÜRLÜ GÖTÜRÜR. ÇOK FAZLA ABARTMAYIN HULYA’DAN SONRA SIRA KİMDE ACABA……….

 14. Saadettin HER TÜRLÜ MALI GÖTÜRÜR. Hülya’dan sonra acaba sıra kimde yada bellimi Hülya hanım tahmin etmiştir.

 15. yeter Emanet Says:

  dogruyu soylemek varsa ben sadettin beyi hic hulya avsara yakistiramadim ,sadettin beyin dengi bile degil ………..

 16. halime TENGİLİMOĞLU Says:

  kararınızı kutluyorum sizin potansiyelinize hülya avşar yetişemez size zaten geçmişiyle yakışmayan bir hanımdı.
  yolunuz hep açık ve aydınlık olsun

 17. sayın Saran doğru has bel kader hayatın buralarına geldi kendisinin de Hakkari de söylediği gibi bir köyden çıktı demek ki oluyormuş ama arkasını unutması nerden geldiğini unutmasının yanında “insanın kalbinde bir nur vardır oda vicdandır insanı insan yapanda vicdandır” sözündeki nuru (vicdanı) da rafa kaldıracak kadar unutkandır artı insanlara selam vermek dursun verilen selamı almak farzına bile lütufta bulunmayacak kadarda nefsinde dik bir kibir abidesidir

 18. dilek çınar Says:

  mrb ben saadettin beyi tanımak yakından diliyorum bu isteğim yalnış yorumlanmasın lütfen burda yazamıyacağım sonrunlar var

 19. murat özgün Says:

  ben asteğmen murat özgün(vet.hek.) artvinden tanısıyoruz abi kanatlı projesinide tamamladım sizden haber bekliyorum sevgi ve saygılarımı iletirim..

 20. naz Says:

  Sadettin Bey,çok ilginçtir ki sizin gibi insanlara çoğu zaman anlam veremiyorum bir o kadar samimi ama bir o kadar da samiiyetsiz görüyorum.Çok ilgilenmediğim dünyanıza bazen bakıp kalıyorum kimdir bu insanlar ne yaparlar derken aranızda kayıp oluyorum ,akla gelmez yerlerde oluveriyorsunuz.Dünya sizlerin merkezinde dönüyor duruyor malesef ama öyle değil inanın.Neden yazıyorum onu da bilmiyorum tesadüfen sizle ilgili bilgiler gördüm ve sizin gibi olanlarla ilgili ne yapar bu insanlar diye..Ordan nasıl görünüyor bu taraflar bilinmez ama sizler o kadar da net görünmüyorsunuz..Sizin o taraflarda kişileri de çok gördükk nasıl bu kadar katlanabiliiyorsunuz o daa bilinmezz..))sevgilerr:))

 21. naz Says:

  sizi bu kadar sevip sayan yazılar gördüm şimdii..merak ediyorum cevap alıyor mu bu insanlarr..asistanlarınız mı yazıyor oluyor ise de ..?

 22. octopusman Says:

  Saran kime selam verip vermiyecegini iyi bilir vede verilen selamı herzaman alır, çok zeki bir adamdır ,hakedene deger verir .
  isminizi asla unutmaz 1 kere sorar ve bir sene sonra tekrar sizi gordugunde bile size isminizle hitap eder ve hatrınızı sorar..

 23. sevil Says:

  merhaba,
  sizin hakkınızda yorumları okdum..aslında ben sizin gibi yoğun çalışma temposu olan biriyim ama boş vakit yakalayıp internette araştırma yaparken sizin hakkınızda yazılanları okudum..kimi güzel kimi eleştiri ama neticede anladığım kadarıyla sevilen birisiniz..sadece sizin özel yaşantınızdan rahasız olup eleştirenler ağırlıkta elbetteki yaptığınız işler tatışılmıcak kadar güzel ve başarılı….tabikiki sizin gibi aklıbaşında biriini siyasette görmek bizi de mutlu eder ama kabul ederseniz bende yaptığınız işlere ve size saygı duyan biri olarak ufak bi dost uyarısı yapmak isterim…siyasete atılmadan önce özel hayatınıza çeki düzen vermelisiniz zaten hülya avşarla çıkmanızı kimse kaldıramammıştı böyle bir gafı hangi akıla yaptı diye konuşulurken ikinci skandal konşuluyor ..ve size yakışan ilşkiler seçerseniz..daha çok saygı duyulacağına emin olabilirsiniz siyasete atılmadan önce ilk adım bu olsun bence…türk halkı baştaki kişinin önce özel yaşantısına bakar amerikadaki gibi işemiyor sisemler.elbetteki sizi özel yaşamınız bizi ilgilendirmemesi gerekiyor ama türk halkı çok meraklı ilk ilgilendikleri şey de sizin özel yaşantınız…ben bu yazdıklarımı içimden gelen sammi mi duygularımı dile getirdim.eger beni dikkate alıp cevap yazarsanız çok mutlu olurum…sizin için verilen emekleri görmücek kadar bencil olduğunuzu düşünmüyorum kısa da olsa ama sizin fikirleriizi bekliyorum tabi asistanların tarafından deyil sizin tarfınızdan. teşekkür ederim..her zaman saygı duyduğum biri olrak kalıcaksınız…

 24. kavak nuri Says:

  sadetin bey iyi gunler ben belcikada yasayan bir emirdaliyim
  emirdaglilari yalniz birakmadiginiz icin size tesekur ederim saygilar

 25. Baki Ceylan Says:

  Atatürkün’Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’
  sözünü yerine getiren,spora katkısı ve işdünyasına yenilikci bakışıyla keşke böyle insanlarımız çok olsa dediğim kişilik..

 26. berna Says:

  beni görmeden kimseyle evlenme sakın..:)) ben sana aşığııımmmm:))) gazetelerin spor sayfalarında görürdüm önceleri o zamnlardan beri aşığımmm… bi gün tanışıcaz seninle biliyorum:))

  • Feriha Says:

   Kulturu , insanligi , sosyal konumu ve basarilarinin yani sira harika fizige sahip bir beyefendi..Size katilmamak elde degil..Tanri gonlune gore versin ve basarilarini arttirsin.

 27. HALE ABAY KESİM Says:

  Sayın Sadettin Beyfendi.Ben İstanbul doğumlu olup şu anda Ankara’da ikamet etmekte olan bir anneyim.İki kızım Gazi Antep Üniversitesinde okumaktadır. Bir kızımda İlkokul 5’ci sınıfta okuyor.Ben çalışmıyorum,eşimin maaşı ile geçiniyoruz.Sizde takdir edersiniz ki zor oluyor.Sizden ricam Orta ve Lisede küçük kızımın özel Okulda okumasını çok arzu ediyorum.Bana bu hassas konuda yardımda bulunma nezaketini gösterip destek olursanız bir anneyi çok mutlu ve bir okadarda bir kız çocuğunun, daha sağlam okumasına destek olmuş olacaksınız.Teşekkür ederim. Eğer bana cevap verme nezaketinde bulunursanız memnun olurum.Bu mail’i bir anne hassasiyetiyle yazıyorum.

 28. Yasaminiz boyunca cok guzel basarilara imza atmissiniz..gercekten takdir ediyorum sizi. ornek alınacak bir buyuksunuz. ozel yasantiniza gelince bircok arkadas farkli yorumlar yazmis ama. bunu sorgulamak kimseye dusmez.dogruyu ve yanlislari ayiramasaydiniz bukadar imzaniz olmazdi. saygilarimi sunuyorum umarim birgun gorusmek dilegiyle yalçın güler.

 29. goksum Says:

  Merhaba Sadettin Bey sizin başarı hikayeniz ve genel yapınıza hayranım.En büyük arzularımdan biri sizinle keyifli bir sohbet.Ankaraya yolunuz düşerse sizinle bir kahve içmek isterim.Sizcede uygun olurda geri dönerseniz sevinirim.Görüşmek üzre sağlıcakla kalın..

 30. goksum Says:

  Bişey eklemek istedim.Sizin yardım projelerinizdede gönüllü olmak isterim. Bağlantıya geçerseniz sevinirim..

 31. vişneli şeker Says:

  info@sarangroup bu mail adresine size ulaşabilmek için o kadar çok mail attımki, sonunda sinir oldum.
  Ben kırıkkaleliyim, doğma- büyüme olmasada sonuçta orda bir köy var uzakta gitmesekte kalmasakta o köy benim köyüm…
  Köklerim ve ailemin büyük çoğunluğu hala kırıkkalede yaşıyor.
  Size ulaşabileceğimi sanmıyorum
  Artık ümidimi kaybettim :)))

 32. Kendinize hayran olmaya çalışın biraz da! Kendizi paralı yapmaya çalışın! Yardım isteme konumuna girmemeye çalışın! yani çalışın,çalışın,çalışın.. anlayana(bu arada sss insanüstü bir varlık gibi)

 33. karamellaa Says:

  is thatforme:
  sss uzaylı olabilir mi acaba ne dersin?

 34. sarabande Says:

  insanlar hiç tanımadıkları insanlar hakkında nasılda pervasızca ve yaralayıcı cümleler kurabiliyorlar,
  Karşı tarafın canını acıtmak, onu aşağılamak, onu kırmak için saçmalayıp duruyorlar. Aslında söylediklerini karşı tarafa değil kendilerine söylüyorlar ama kimse farkında değil
  hiç tanımadığım halde benim bile okurken çok rahatsız olduğum cümleler var
  Bu kadar kırıcı olmak zorundamıyız?
  kimse kimseyi sevmek zorunda değil yada hayatını tasvip etmek zorunda değil
  Siz hiçkimsesiniz ve insanlar hakkında yorum yapma hakkına sahip değilsiniz tanısanızda tanımasanızda
  kendinizde bu hakkı nasıl görüyorsunuz
  nasıl bu kadar kırıcı olabiliyorsunuz
  sizden çok daha iyi şartlarda olabilir yada çok farklı bir hayatı olabilir
  ama bu onun şansı
  sizin şanssızlığınız olsada
  karşı tarafı aşağılamak yerine takdir etmeye çalışsak yapılan onca güzel şeyi gözardı etmeden birazda bardağın dolu tarafından baksak

  Ben şunu merak ediyorum
  Kaç şehit çocuğuna yardım edildi yada kaç gaziye iş imkanı verildi
  yada bu tarz bir yardımda bulunuldu mu?
  Çocukları sünnet ettirmek yada okul açmak evet bunlarda güzel ve ve anlamlı şeyler ama
  Ülkemizde bu kadar şehit ve gazi varken nedense insana toplu sünnet düğünleri pek birşey ifade etmiyor
  Ben sadece bilmek istiyorum Bu konuda birşeyler yapılıyormu?

  teşekkürler

 35. Av. Cemal YILMAN Says:

  İlk olarak şu hususu belirtmek gerekir ki;
  Sayın Saadettin SARAN’ı daha yakından tanıyabilmek amacıyla yukarıda okuduğum yazı, aslında bakarsanız bizlere SARAN’ın kim olduğu ile ilgili hiçbir fikir vermemektedir. Zira, yazının temeli Steven isminin öğrenilmesi temeline dayandırılmıştır. Zannediyorum ki sayın yazar, işbu adı öğrendikten sonra bir yazı yazmak istemiş ve yazının münderecatına bazı “duyumlar” eklemiştir. Şöyle ki; “Cansun ile ortaklarmış”, “DP Başkanı olacakmış”, “Clinton ve Obama ile görüşmüş” şeklinde. Tüm bu ifadelerden de anlaşılacağı üzere, ortada bir gerçeklik bulunmamakta dolayısıyla bu ifadeler de bizlere sayın SARAN’ın kim olduğu hakkında hiçbir bilgi vermemektedir. En acı ve hatta garip olanı ise sayın SARAN hakkında “uyanık çıktı” şeklinde bir ifadeye yer verilmesidir. Yazıda geçen bu başlığın üzerinde yer alan paragrafta sayın SARAN’ın spor yayınları işi ile ilgilendiğini belirttikten sonra aşağıda, iştigal alanı ile ilgili bir iş neticesinde ortaya çıkan kar marjı dolayısıyla kendisine uyanık demek sanırım abesle iştigaldir. Kanımca, burada sorgulanması gereken nokta veyahut yakıştırılması gereken sıfat TV kanalına ait olmalıdır!
  Yorumcu arkadaşların ise yazılarının birçoğunu tasvip etmemekle beraber, maddi gücü normalin üzerinde olan kimselere “herkese yardım etmelidir; gazilere, şehitlere, hastaya, okuyana, okumayana” şeklindeki düşüncelere de katılmıyorum. Aslında bakarsanız, yakın çevremizde hatta eminim ki bu duvara yazı yazan bir çok kimse, “diğerlerine” yardım edebilecek durumdadır. Bu yazıyı okuyan kimseler ilk önce “nerdee..!” diye düşünseler de, içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında açılan iftar çadırlarında orucunu açmak isteyen bir kimsenin yemeğinin bedelinin 3 TL olduğunu, yalnızca 30 TL ile 10 kişinin karnını doyurabileceğinizi biliyor musunuz?
  Aslında bu yazının altında yatan gizli çaba, daha düzenli, daha verimli, doyurucu ve yol gösterici yazıların ortaya çıkarılmasını sağlamak olsa da bu vesileyle yardım çağrısında da bulunmuş olmak ayrı bir mutluluk verici oldu. 16.08.2011 ( İzmir )
  Saygılarımla, Av. Cemal YILMAN

  • karamellaa Says:

   Sayın, Cemal YILMAN Bey
   Bu sitede yazılanlar sizinkide dahil olmak üzere kamera şakası gibi
   Sadettin SARAN ya da bir başkası bu insanlara yardım etmek zorunda mı?
   Bu sayfanın amacı ne?
   Burası ağlama duvarı mı?
   Bu yazılanları Sadettin SARAN’a bir ileten var mı?
   Bu insanlar yazdıklarının boşa gittiğinin farkındadır herhalde
   Bu birazda tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok olayı,
   Daha doğrusu Kör bir kuyuya taş atmak gibi,
   Yukarıdaki yazıyı yazdınız sonrasında ne oldu?
   Benden başka size cevap veren olmadı sanırım
   Sadettin SARAN kimdir?
   Bu sorunun tek bir yanıtı var: “Hülya AVŞAR’ın eski sevgilisi”
   Yok çok zenginmiş, Fenerbahçeliymiş, o’su varmış, bu’su varmış, yok onu almış, yok bunu almış
   Bunların hepsi hikaye, tek yalın gerçek “Hülya AVŞAR’ın sevgilisi olması” :)))

  • Sn:Av.Cemal YILMAN,

   Bloğumuzdaki yazı her ne kadar sözü geçen kişi hakkında size göre doyurucu bilgi vermese bile başta wikippedia olmak üzere bir çok forum,blog,ekşi sözlük, ve taraftar forumlarında kaynak olarak gösterilmektedir.En azından S.S.Saran hakkında kaynak gösterilerek en derli toplu yazı burada oluşturulmuştur.

   Eleştirilerinize saygı ile yaklaşıyor,gereken çıkarımların yapılacağını belirtiyor ve katkılarınızın devamını bekliyoruz.

   Saygılarımızla.

   “http://en.wikipedia.org/wiki/Sadettin_Saran”

  • stonesmmm Says:

   sayın hemşehrim;
   size aynen katılıyorum. hayatta her zaman isteyen taraf olmayı tercih eden böylesi kolayına gelen büyük bir kitle var. bunun yanısıra küçücük bir yardımla büyük değişimler yaratabileceğimiz insanlarda var. gerçekten burda yardım isteyen birçok kişi acaba mahallesinde bir yetime bir dula yardıma muhtaç birine el uzatmışmıdır ki ben öyle olmasını ümit ediyorum. gerçek yardım kendi hakkından eksilterek feragat ederek gönülden yapılandır. boşuna dememişler az veren candan çok veren maldan 😉 doğru kişiye doğru şekilde yapılan yardım bereketlidir ve artırır katığını erzağını malını. olması gerekenden fazlasıda yardım amacı güden kişiye felaket getirir. kimileri dert sıkıntı ve kederle sınanıyor ve biz onun sınavında ona kopya verircesine fazlasını yapamayız. Rabbimin işine karışmak olmaz bu durumda. insanlar sadece yardıma muhtaç kişilere fırsatlar verebilir. gerisi yine o kişiye kalır. elbette bahsi geçen zat’ı muhteremin asistanları gerekli gördüklerini iletiyorlardır. kendisi hakkında çok bilgim olmasına gerekte yok. buraya kadar bir sürü yorum okudum. ve sadece bir tanesine cevap yazıldığını gördüm. kendi yada asistanları hiç farketmez sonuçta kendisinin insiyatifinde olduğuna inanıyorum. sadece burs isteyen birine geri dönülmüş. daha aşağıdakileri okuyamadım henüz. bu bile bir insan hakkında fikir vermeye yeter. umarım ilerde benimde durumum burs vermeye yeterli olurda bende bu ülke için aydın kişiler berrak ruhlar yetişmesine yardımcı olabilirim diye ümit ediyorum. eğitim herşeyden önce gelir. hayatta yapılacak en güzel yatırım yine insana yapılandır. o yüzden tebrikler S.S.Saran…

 36. sayın sadettin saranı şahsen tanırım çok mütevazi ve alçak gönüllü bir insandır genç yaşına rağmen çok büyük işlere imza atmıştır kendisini takdir ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

 37. karamellaa Says:

  Baktığım Yorumların bir çoğu sadettin saranı öve öve bitiremiyor belkide bu övgü dolu yorumları kendisi yapıyordur, 
Bazı insanlar pohpohlanmaya ve övülmeye bayılır, egoları başka türlü tatmin olmaz

 38. sarabande Says:

  Bir insan bu kadar mükemmel olamaz. Yazılan yorumlara bakılırsa 4/4 lük bir adam
  Kimi kandırmaya çalışıyorlar?
  Nasılsa halk olarak safız her söylenene inanırız mı sanıyorlar?
  Herkesi aptala sanıyor galiba bay mükemmel ve şakşakçıları
  Madalyonun diğer yüzü ne renk acaba? Siyah mı?, Gri mi?, Siyahın üstünde gri puantiyeler mi var yoksa? :)))))

 39. hasan Says:

  Selamınaleyküm arkadaşlar ben Hasan sadettin saran benim için bir ideoldur. çok zeki ve dürüst olduğuna inanıyorum.. ayrıca fenerbahçenin başkanı olmasınıda çok istiyorum. inanınki sadettin saran ile fenerbahçe birbaşka olacaktır.. SAYGILARIMLA…

 40. hasan Says:

  sadettin abi fenerbahçenin başakanı olmanızı çok istiyorum. bu konuda neler düşünüyorsunuz, bizimle paylaşırmısınız…saygılarımla

 41. sarabende Says:

  sadettin saran mümkünse fenerbahçeden uzak dursun

 42. sarabende Says:

  içimiz dışımız sadettin saran oldu önce sadettin saran ve hülya avşar ilişkisi diye birşey çıktı ortaya nerdeyse siyaset meydanında bile tartışılıcaktı
  herkes ilişki yaşıyor ama bu şekilde vıcığını çıkarmak ilginç bir tarz ikiside birbirinden acayip, uzaylı gibiler belkide uzaylıla göndermiştir onları dünyadaki insanların beyinlerini uyuştursunlar diye

  zaten o kadından millet olarak bıktık
  birde yanına sadettin saranı aldı iyice baydı bizi
  artık bu ikisinden bir süre haber alınamasa iyi olucak

  • İNSANLAR ” Tercihleriyle ” Yaşarlar Bu Hayatta. YA Tozu Dumana Katarsın , YA DA Tozu Dumanı Yutarsın. Seçim Senin. “Hayal Ettiğin Hayatı Yaşayamıyorsan, Yaşadığın Hayat Sana Ait Değildir” . GÖZÜNÜ Hayal Ettiğin Hayata Dik ve Yürü…! Gölgen, Peşinden İsterse Gelmesin. SEN SANA YETERSİN….!

   • karamellaa Says:

    çok ağır olmuş bu,
    Bu sitedeki bütün yorumları ezdi geçti :)))

 43. Bu sadettin saran gerçekten zeki bir adam kendisini sabahtan akşama kadar övsüler ,kendisi hakkında övgü dolu sözler yazsınlar diye birkaç tane eleman tutmuş kendisine

  Bu site sadettin sarana mı ait

  reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile yürüyor galiba bu işler

 44. Kursat CAKIR Says:

  sadettin bey ben kırıkkaleliyim ve yurt disinda yasiyorum ekonomik dergisi yayinliyoruz, turk is adamlarini tanitiyoruz, sizinle bir röportaj yapabilirmiyiz … Mesajıma olumlu ya da olumsuz yanıt verirseniz sevinirim. Iyi akşamlar.. Saygilarimla

 45. Bu site sadettin sarana mı ait
  bende kendisine birşey sormak istiyorum
  ama bizzat gözlerine bakarak sormalıyım ki gerçekliği olduğuna ve soruma cevap olumlu yada olumsuz cevap alabileceğime inanayım
  burdan verilen cevaba inanmıyorum
  sorulara kim yanıt veriyor?
  Kendisini sabahtan akşama övsünler pohpohlasınlar diye parayla tuttuğu adamlarmı?
  evet sadettin bey hazırmısınız soruma

 46. merve Says:

  merhaba sadettin bey, kırıkkaleliyim. 5 kardeşiz. babam mevsimlik işçi, saran i.ö.o mezunuyum ve kendi çabalarımla anadolu lisesini kazandım, şuan son sınıftayım.kız kardeşimde saran i.ö.o mezunu ve o da şuan anadolu lisesi 1. sınıf öğrencisi,yüzünü görsen eminim hatırlarsın.erkek kardeşimde özbek saran i.ö.o öğrencisi.maddi zorluklar nedeniyle çok zorlanıyoruz,anlatılacak çok şey var aslında ama…….yardımınıza ihtiyacımız var…

 47. braveheart Says:

  saran bey alcak gonullu veya muttevazi olabilir ,ama hangi birinize kosucak, allah hepiniz yardimcisi olsun ……..

 48. HÜSEYİN YAKUT iç anadolu gazeteciler cemiyeti GEN .BAŞK. KIRIKKALELİLER VAKFI GEN. BAŞK. Says:

  TEBRİK EDERİZ GÜZEL İŞLER YAPIYORSUNUZ BAŞARILAR DİLERİM SENİN YAPTIKLARININ BİR TANESİNİ BAŞARMIŞLARMI DA SENİ ELEŞTİRME HAKKINI NERDEN ALIYORLAR KIRIKKALE SENİNLE GURUR DUYUYOR

 49. bir çok insanın bu siteye yazı yazıpda gerçekten ilk ağızdan cevap aldığına ve bu yazıları Sadettin beyin okuduğuna inanmıyorum.Bana çok samimiyetsiz geliyor.

 50. lütfen artık hülya hanımla olan eski haberleri yok edip günümüze dönsek.Yoksa bu sayfaları düzenleyen bir ekibiniz yokmu? çok yazık.Yoksa eski hatıralardan kurtulamıyormusunuz.

 51. pilot Says:

  adamdır ….
  110 kg squad
  120 bench yapar

  • karamellaa Says:

   110 kg squad+120 bench yapınca mı adam olunuyor
   yani bunu yapamayanlar adam olmıuyormu
   ben hergün 1000 tane mekik çekiyorum ama 110 kg squad+120 bench yapamadığım için bir halt olamadım sanırım daha

 52. sadettin bey, benim 3 kızım var 2 si üniversitede 1 de 6.cı sınıfta. 6.cı sınıfta olan kızım EFES ANKARA KULUBÜ’nde henüz 8 aydır oynamakta. ileride iyi bir basketbolcu olmak istiyor, bunun için boyuda çok müsait.Bende okuldayken basketbol oynardım.Eğer siz kızıma Fener Bahçe kulubünde bir şans tanırsanız buna çok memnun kalırız.Lütfen bu sesime kulak verip kızıma bu konuda destek olun.

 53. iclal Says:

  🙂

 54. iclal Says:

  güzel gülümsüyor…

 55. sana güldüğümüde nerden çıkardın

 56. iclal Says:

  benim yorumuma gülmüşsün bundan başka ne çıkarılabilir…

  • Mrb abı bende sız gıbı KIRIKKALE`lıyım. Genc yasınıza ranmen fenomen markaların sahıbı olmak bence mukembel.. Bır kırıkkalelı olarak sızınıle gururduyuyorum. Kendıme aıt gumruk sırketım var abıcıgım eger musaıt oldugunuz da bır kahve ıcersek ınanın cok mutlu olurum. 0533 330 51 20

 57. mehtap alan Says:

  sevgili saadettin saran ne kadar etkili olur bilmiyorum ama ben kırıkkaleliyim 2012 şubat ayında bingöl karlıovaya okul öncesi öğretmeni olarak atandım sizin eğitime çok destek verdiğinizi biliyorum sizden ricam okulumun oyuncak eksiği var oyuncak yardımı istiyorum size ulaşabileceğim bir adres bulamadım inşallah sesimi duyarsınız şimdiden teşekkürler

  • merve Says:

   ULAŞABİLECEK BİR ADRES MAİL ADRESİDE OLUR BANA ULAŞTIRIRSAN ÇOK SEVİNİRİM MEHTAP HANIM

 58. merve Says:

  size ulaşmak için her yolu deniyorum

 59. sevda Says:

  sayın hemşehrim ben ankarada oturan engelli yeğenim için onun rahat çalişabileceği bir iş istiyorum .ilgilenirseniz çok sevinirim .herşey gönlünüzce olsun.e. postamı yazdım.

 60. sevda Says:

  sayın hemşerim benim sizden ricam ankarada oturan engelli yeğenim için yapabileceği bir iş rica ediyorum.saygılarımla.

 61. kenan Says:

  ben koyu galatasaraylıgım örnek aldıgım bir sporcu

 62. cemil. Says:

  merhaba.sadettın bey.ben bır hemşerin .olarak.sizi tebrık etmek ıstıyorum.aynı zamanda.sizi. kırıkkale.sporun.başında.fahri başkan olarak.görmek.istyrum.k.kale.sporu layık oldugu bırıncı lıgde görmek ıstyruz.aynı zamanda.DP.tiden gelecek yıllarda kırıkkaleden mıllet vekılı olarak.da.görmek.istıruz.başarılarınızın devamını istyruz.esenlıkle kalın.

 63. davut hambarcı Says:

  artık zamanı gelmedi mi sizce ???? fenerbahçe başkanı olmanızı istiyoruzzzz

 64. feridun Says:

  klavyeden dolayı mesaj yanlış oldu tekrar yazıyorum ..

  sadettin abim geçen hafta bursa kervansaray oteldeydi. bende onun garsonuydum 3 gün boyunca.. yedi içti afiyet bal şeker olsun.. bahşişi bol gönlü zenginn delikanlı adamdır.. tekrar beklerim abiimm 🙂

 65. Mehmet Yagan Says:

  Bu şahıs Fenerbahçe’ye değil Başkan yönetici olduğu gün FENERBAHÇE’yi bırakırım. Yukarıdaki pempe yorumları da büyük ihtimal kadrolu elemanları yazmış.

 66. octopus Says:

  sadettin bey başkanımız olacak ve biz avrupada mutlaka bir kaç kupa alacagız bu bir tahmin degil günü gelince goreceksiniz…

 67. Burak YAVUZ Says:

  Fanatik bi FENERBAHÇE ‘li iken bu denli takımın gitmesi beni çok ama çok üzmekte. Borussia Dortmund tan hisse aldığınız gün daha 16 yaşında bi çocukken bile sizi bu takımın başında görmek istemiştim artık gel BAŞKANIM. 😦

 68. nhasta_1907 Says:

  FENERBAHÇE mizin bu zor günlerinde başta sizin gibi değerli FENERBAHÇE liler ile 7 den 70 e tüm FENERBAHÇE lilere büyük sorumluluk düşüyor. Biz bu sorumluluga taraftar olarak hazırız.Yeterki el ele Fenerbahçe mizi tekrar mutlu başarılı yıllarına geri dondurelim.

 69. Salih Nişli Says:

  Hemşerim. Bu kadar övmeler seni kibire sokmasın. Mal da mülkte Allah(c.c) bizler faniyiz. Bir sağlıklı nefes alıyormusun dünyanın en mutlu insanısın.Ne demiş şair Zaman ne verirde geri almaz, zemin neyi kaldırırda sonunda onu yere vurmaz. Onun için Mevlamızı unutmayalım.Sizinle bu dünyada tanışıp sohbet etmek isterdim. Mevlam nasip ederse, o da olur nasip etmese kendisi bilir.Hz.Mevlana derki; Bazen gönül bahcesinde söğüt ağacının dalı bile hurma verir. Selametle kalın. Salih Nişle Ankara Adliyesi Adli Sicil Şefi Gsm: 05063816995

 70. celiknaz Says:

  FB nin tüm düşmanlarıyla kanka olan,rakiplerine para kazandıran,en zor günlerinde sus pus olup ortada gözükmeyen saran bir daha bu kulübün kapısından dahi girmemeli.3 temmuz sürecinde 1 kez gördünüz mü? FB’ yi rant kapısı görenleri tek tek temizledi Aziz Yıldırım.Ve temizlemeye devam ediyor.FB diğer kulüpler gibi kimsenin kucağına oturmadan taraftardan aldığı güçle yoluna devam edecek. Fenerbahçe ne zengin başkan! Ne cemaatler ne de kirli siyasetçilerin kucağına oturmayacaktır başka kulüpler gibi.Taraftarının gücüyle dimdik ayakta kalacaktır.
  Saran Fenerbahçe’yi rant için ele geçirmek isteyen özellikle medya içindeki bazı çıkar gruplarının truva atı olma teklifine sıcak baktı ve bu uğurda kulübüne zarar verecek hamleler yaptı.Saran’ın arkasındakiler sadece kendi çıkarlarını düşünen bir avuç rantçı.
  Saran iyi biri olabilir ama öncelikle kendisine destek veren gruba dönüp bakmalı.Onların gerçek yüzünü görmeli.Saran içindeki FB aşkıyla Fenerbahçe’ye başkan olacak kadar duygusal birine benzemiyor.Yıkılmayan son kale Fenerbahçe truva atlarına izin vermeyecektir.

  • W.İ Says:

   Fenerbahçede yöneticiyken istediği kadar meşhur olamadığını fark edince kendini kovdurdu ve Türkiye de ünlü oldu.B.Dortmund hisselerini alarak çok akıllı iş yaptı 1,5-5 mil € arasi yatirimlar kendi reklamini yapti ve para kazandi. Dortmund Sarana denize düsenin yilana sarildigi gibi sarildi. Sayin Saran okuyorsa hemserisiyim Bende ABD de dogdum yardim edermisin 🙂 adim Washington istanbullu:))

 71. FUNDA Says:

  Fenerbahçe başkanlığı için adı geçen Saadettin Saran, Younes Belhanda transferini engelleyen kişidir.Fenerbahçe Belhanda transferi için görüşmeler yaparken Saadettin Saran Montpellier başkanı ile görüşerek, “Fenerbahçe avrupadan men edilecek, parayı peşin alın.” diyerek Belhanda transferinin olumsuz sonuçlanmasını sağlar.

  Fenerbahçe yönetiminin bu durumdan haberi Raul Meireles transferi görüşmeleri esnasında olur. Saadettin Saran, Meireles’in transferi esnasında da Meireles’in menejerine de “FB avrupadan men edilecek. Yüksek para isteyin.” der.

  Meireles’in menejeri Saran’ın bu söylemini görüşmeler esnasında Fenerbahçeli yöneticilere iletir. Böylece yöneticilerin haberi olur.

  bu iddia çok ciddi bir iddia.Hem FB başkanı olmak isteyeceksin hem o kulübün arkasından kuyusunu kazacaksın.

  Sosyal medyada sıkça yer alan bu iddiaya s.saran’dan ise henüz bir açıklama gelmemiştir.

 72. slm sadettin Abi ismim Nilüfer size ulaşmak için sizinle konuşmak için çok uğraştım fakat bir türlü ulaşamadım. benim sizden özel bir isteğim olacak ama bunu söylemeye çok çekiniyorum.. bu konuda bana yardımcı olursanız Hac’a Gitmiş kadar sevap işlemiş olursunuz. lütfen rica ediyorum sizden, bu isteğim özel olduğu için size nasıl ulaşabilirim cevabınızı beklicem :((

 73. mehmet budak Says:

  Saran amerikan ajanıdır düşünün birkere aziz yıldırıma yapılan kopla gercekleşseydi fenarbahçe taraftarı olan 25 milyonu arkasına alacaktı bu 25 milyon oydu yerine saran gececekti buda hükumetin yıkılışı olacaktı amerika denince kurucusu ingiltere gelir alın size devleti nasıl ele gecirme planının suya düşüşü bir tarafta gülen cemaati bir tarafta saran gücüyle fenerbahce taraftarları şimdi tek sorum var sizlere savaş çıkmadan türkiyede kimler amerika ve ingiltereye kacar,))

 74. Sinan Says:

  Sadettin Saran ,
  Tv den tanidigim kadar
  Iyi ve örnek bir insan olarak görünüyor
  Inanin amacim karalamak degil ama onu tanidiktan sonra hayal kirikligina ugradim din düsmani sayin cumhurbaskanimizin arkasindan atip tutan (keske kayda alsaydim) karakter sifir samimiyet sifir riyakar inanilmaz kendini begenmis kendisini ölümsüz zanneden paranin esiri olmus kücük bir canli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: