EY UEFA ! SEN BİLE KÜÇÜK GELİRSİN FENERBAHÇE TARAFTARINA


AuVkrcECEAI1bDy

 

FENERBAHÇE, kuruluşuna bilfiil teriyle, kanıyla ve canıyla katıldığı Türkiye Cumhuriyeti topraklarında, 1907’den bugüne dek 9 branşta ve 3000’e varan sporcusu ile ülke gençliğine spor imkanı sağlayan bir spor kulübüdür. Kulübümüzün gelişimi ve faaliyetleri ile ilgili detay bilgileri http://www.fenerbahce.org adresinde bulabilirsiniz. 
2010-2011 sezonu sonunda hakkımızla aldığımız şampiyonluk, siyasi olarak maruz bırakıldığımıza inandığımız bir şike ithamı ile, lekelenmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde spor her dönemde siyasi güçlerin kullanmaya çalıştığı bir araç olagelmiştir. Son dönemde de bu güç dengeleri içerisine çekilmeye çalışılmış, ancak ortaya çıkan direnç Fenerbahçe’nin siyasi yelpazenin herhangi bir yerinde değil, ancak Türk insanının kalbinde ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde yer alacağını ortaya koymuştur. İçine çekildiğimiz bu siyaset ve rant girdabı bir yana, UEFA başkanı bay Platini’nin de belirttiği gibi, bu sürecin başında ulusal sınırlardan öte Avrupa’da büyüyen bir Fenerbahçe vardır. Başarı, ekonomik güç ve hedefler açısından ulusal rakipleriyle giderek açılan uçurum, Fenerbahçe’nin büyümesine karşın rakiplerinin iflas noktasına gelmesi gibi gerekçeler, bugün Fenerbahçe taraftarına yaşatılan acıların gerçek sebebidir. “Şike Zanlısı” olduğumuz gerekçe gösterilerek Şampiyonlar Ligi’ne alınmazken, aynı dosyanın bir diğer zanlısı olan Trabzonspor’un “şikeci ama temiz” hükmüyle bu organizasyona dahil edilmesinin temelinde de kaç ayağaı olduğunu bilemediğimiz bu komplo vardır. Bugün Galatasaray CEO’su olarak görev yapan kişinin o tarihte Türkiye Futbol Federasyonununda hangi görevde bulunduğu ve “şike süreci”nde nasıl bir rol üstlendiği incelendiğinde gerçekler daha net ortaya çıkmaktadır.
FENERBAHÇE Spor Kulübü ülke içerisinde çok büyük bir taraftar potansiyeline sahiptir. 
3 Temmuz komplosu sürecinde kulübümüze yapılanların SPORTİF olmadığına inanan taraftarımız, bir ksıım medyanın da provokasyonu sonucunda Shaktar Donetsk ile yapılan hazırlık maçında sahaya girmiş, ancak bu protesto kesinlikle rakip sporculara veya futbolun diğer asli unsurlarına yönelik bir eylem içermemiştir. Yine de bu kapsamda verilen ceza makul karşılanmaktadır. 3 Temmuz sürecinde taraftar ile yönetimin birlikteliği camiayı kenetlemiş, bütün yaşanan zulme karşı haklı bir direniş ortaya çıkmıştır. Ancak bu komplonun failleri birlikteliği bozmadan direnişi kıramayacaklarını, Aziz Yıldırım’ı bertaraf edemeyeceklerini fark edince, bireysel hesaplarını Fenerbahçelilik’ten önde tutan bazı tribün liderlerini kullanarak taraftarı bölme gayretine girişmiştir. Olympique Marseille maçında yaşananlar komplonun bu şekil değiştirmiş halinin bir sonucudur.

Bu ceza nedeni ile seyircisiz oynanan Bate Barisov maçında bu kez ekte resmini bulacağınız mimarideki stadımıza dışarıdan provokasyon amaçlı işaret fişekleri atılmıştır. Herkes tarafından temin edilemeyecek derecede pahalı olan ve onlarcası organize şekilde stad içerisine doğru fırlatılan bu işaret fişeklerini atanların, yani komplo tetikçilerinin büyük bir kısmı FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ yönetimi ile İstanbul Emniyeti’nin ortak çalışması sonucu belirlenmiş, 10 tanesi de 05.03.2013 itibariyle tutuklanarak adliyeye sevk edilmiştir. 
Sorumlulukları stad içiyle sınırlı olan Kulübümüzün stad dışarısında, staddan yüzlerce metre uzakta emniyet sağlayacak bir kolluk gücü bulunmadığını, FENERBAHÇE’nin emniyet gücü değil, yalnızca bir spor kulübü olduğunu hatırlatarak sormak istiyoruz: Seyircisiz oynanan Fenerbahçe-Bate Borisov maçında stad içerisinde alınması gereken tedbirler açısından FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’nün herhangi bir eksikliği var mıdır?
Verilen bu son cezaya ve “iki yıl sizi Avrupa’ya almayız” tehdidine itiraz ediyor, hiçbir şekilde FENERBAHÇE ile ilgisi olmayan bir suçun cezasının FENERBAHÇE’ye isnat edilmesinin adaletsizlik olduğunu, iki yıldır her kulvarda üzerine gelinen, kuşatılan ve zulmedilen FENERBAHÇE taraftarının artık sabrının taştığını haykırıyoruz.
Yaşamdan tek beklentisi, sığındığı son liman FENERBAHÇE olan insanların FENERBAHÇE’den başka kaybedecek bir şeyinin olmadığını, 
Tüm spor dünyasının bilgisine sunuyoruz.

KAYNAK: http://www.ulucinar.org/index.php

Biz, http://www.sarılaciçubuklu.com isimli web sitesi altında buluşmuş FENERBAHÇE taraftarlarıyız.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: