FENERBAHÇE BİTİRİLMEK Mİ İSTENİYOR ?


229010_173633692693998_126147860775915_444834_3081780_n

 

Fenerbahçe için sanki yeni bir oyunun dizayn edildiğine şahit oluyor herkes. Yeşil sahadaki ve etrafındaki güç sahipleri, kulübe ödettirdikleri bedelleri yeterli bulmamış olacaklar ki; taraftarın dişinden tırnağından artırdığı 3-5 kuruşuyla yapılan birçok tesis ile ilgili yeni yaptırımlara ihtiyaç duydular herhalde.

 

2011 yılı Fenerbahçe için çok güzel geçiyordu. Takım sezonu şampiyon olarak tamamlarken, en büyük rakibi ligi ancak orta sıralarda bitirmeyi becerebilmişti. Tüm hazırlıklar yeni sezonda direkt katılınılacak olan şampiyonlar ligi için yapılıyordu. Bu heyecanla transfer mevsimine çok hızlı bir giriş yapılmış, ilk defa birçok futbolcunun işi, ligin bitiminden hemen sonra halledilmişti.

Sıra, takımın kalitesini daha da yukarılara taşıyacak, isim yapmış yabancı transferlere gelmişti. Avrupa didik didik edilip, adından çokça bahsettirecek birkaç isimle görüşmelere başlanmıştı ki, Türk futbolunun özellikle de Fenerbahçe’nin altına dinamit koyan 3 Temmuz süreci patlak verdi.

Gözaltılar, tutuklamalar ve duruşmalar derken, zor günler geçirmeye başlayan Fenerbahçe, futbolda yıllardır büyük emeklerle kurduğu takım iskeletini dağıtmak zorunda kaldı. Ekonomik sebeplerden dolayı gidenlerin yerine aldığı kalibresi biraz daha düşük birçok oyuncuyla, kendisi için hazırlanan tüm kötü koşullara rağmen, yarım puanla şampiyonluğu kaçırdı.

Aziz Yıldırım’ın hapisten çıkıp, kulübün başına geçmesiyle, futbol takımı yeni bir yapılanma içerisine girdi. Yapılan kaliteli transferlerin uyum sorununu aşması ve birlikteliğin sağlanmasıyla bu geçiş daha da hızlı atlatılacak gibi. Aykut Kocaman geçmişte başardıkları ile bunun da altından kalkabileceğini göstermektedir. TFF ve kurullarının almış olduğu yanlı ve dengesiz kararlar bu sürece sekte vursa da, kulüp bu sürecin de üstesinden gelecektir.

3 Temmuz öncesi ve sonrasında bütün bunlar olurken, Fenerbahçe için sanki yeni bir oyunun dizayn edildiğine şahit oluyor herkes. Yeşil sahadaki ve etrafındaki güç sahipleri, kulübe ödettirdikleri bedelleri yeterli bulmamış olacaklar ki; taraftarın dişinden tırnağından artırdığı 3-5 kuruşuyla yapılan birçok tesis ile ilgili yeni yaptırımlara ihtiyaç duydular herhalde. Daha saha içi bitmeden, saha dışı operasyon da başlatılmış oldu böylelikle.

Önce Ülker Sports Arena’nın imarından dem vurdular yalan belgelerle televizyon köşelerinde. Sanki İstanbul’un bütün binaları imarlıymış gibi. Arkasından peşi sıra; Şükrü Saracoğlu’nun önündeki kaldırım için 300 bin lira kira istenmesi, Fenerbahçe Koleji’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi ve Samandıra Can Bartu Tesisleri arazisi ile ilgili yargı kararı haberleri medyada yayıldı. Son olarak da Fenerbahçe Konukevi için Milli Emlak Müdürlüğü’nün 1.2 milyon TL gibi yüksek bir kira bedeli istemesi gündemi meşgul etmeye başladı.

Her icraatında ülkeye yeni tesislerin yapılmasını teşvik eden ve devletin kaynaklarını sporun hizmetine sunan bir başbakanımız varken, bazı işgüzarların rüzgarın yönüne göre hareket edip, 100 yılın üzerinde bu ülkeye hizmet etmiş kurumlara zarar vermeye çalışması, insanların gözünden kaçmıyor. Hele de Fenerbahçe taraftarı bütün bu olanları hayret ve şaşkınlıkla izliyor.

Kulüplerine yönelik yapılanlara karşı, geleceğe dönük bir çok tepki metodu geliştiren sarı lacivertli taraftarlar; futbolun içerisindeki kötü ve yanlış unsurları değiştirmek için yapıldığı söylenen 3 Temmuz operasyonunun ve devamında yaşananların, aslında sarı lacivertli kulübü yangın yerine çevirmeye çalışan bir harekat olduğundan zerre kadar tereddüt etmiyorlar, tüm bu gelişmeleri gördükten sonra…

Kaynak:

MEHMET ILGAZ / ROTAHABER

mehmetilgaz@outlook.com

www.twitter.com/mehmedilgaz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: