AZ KALDI !..BAŞARACAĞIZ !


Birilerini yıpratarak kolayca menfaat sağlanabilen düzenin gazetecileri olarak, bize sunulan en büyük fırsat olan 3 Temmuz’da başlayıp öyle azim ve kararlılıkla çalıştık ki, zaten önümüzde dağ olsa duramazdı.

Eşkâl tespit fotoğrafından, şike paraları el değiştirirken görüntüler olduğu yalanına; Alex’in şikeden haberdâr olduğu iftirasından  şikeyi kanıtlayan ses kayıtları olduğuna kadar aklımıza ne gelirse yazdık, konuştuk…

Bu konuda tevâzu gösteremeyeceğiz. Fenerbahçe aleyhine kullanabileceğimiz hiçbir fırsatı kaçırmadık. En ufak haberi bile ‘vurabileceğimiz’ kıvâmda size sunduk. Fenerbahçe’deki sakat oyuncuların pek tabiî olarak maç kadrosunda olmamasını meselâ, “6 oyuncu kadro dışı” diye verdik; sanki dünyâya göktaşı düşecekmiş gibi bir görselle.

Fenerbahçe’nin başarısızlığını bekledik iştahla. İki maç üst üste puan kaybı yaşandı mı, her maçtan sonra Kocaman’a “İstifâ var mı?” diye sorduk, “Beceremiyor” diye yazdık.

Bize böyle nâzik adamlar yaramıyor. Yukarıda da dedik ya; bu düzenin gazetecisiyiz biz. Puan kaybı yaşadığı her maçın ardından ortalığı ayağa kaldırana, bize doğru dürüst muâmele etmeyene, “Onu çekme bunu çek” diye edep yerini gösterene saygıda kusur etmeyiz de; tam aksi karakterde olana yılmadan vururuz.

Aykut Kocaman, öyle hakem hatâsı yapıldığında öfke kusacak adam değildi. Üstüne gide gide bu hâle getirdik. Hattâ bir cümle çıktı dün ağzından; “İnsanın futbolu bırakası geliyor” diye. Demek ki az kaldı. Biraz daha çabalarsak, Türk futbolundaki seviye ortalamasını yükselten bir adamdan kurtulacağız.

Sizi de unutmamak lâzım. Söz konusu Fenerbahçe’ye ‘vurmak’ olduğu zamân,  Sarı-Lacivert’e gönül verdiği hâlde her dediğimize inanan taraftarları…

Çaktırmadan yolumuza devâm edelim.

İnancımız tam.

Başaracağız!

Gökay Akgün / Fanatik.com.tr

gokay.akgun@fanatik.com.tr

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: