İşte Fenerbahçe’ye Yapılan Operasyonun Nedenleri


Lafı uzatmadan hemen konuya giriyorum.Zaten her şey ortada.

Bu sorulara yanıt bulduğumuzda olayı aydınlatacak donelere de ulaşmış olacağız.

Bu operasyonu kimler istedi? Kimlerin bu operasyondan çıkarı var?

1-MEDYA

2-GS KULÜBÜ

3-SİYASETÇİLER

4-YENİ TREND (CEMAAT)

5-ÇAKALLAR

Şimdi gelin bunları madde madde açalım;

1-MEDYA :Medya Aziz Başkanın ilk yıllarında ve takımın kaos günlerinde çok sempatik buluyordu! Yanaklarını sıkmak isteyen gazeteciler ve televizyoncularla doluydu medya.Aziz Yıldırım’ın icraatları meyvelerini vermeye başladığında bugünkü Fenerbahçe’nin temelleri atıldığında bir yandan da Fenerbahçe’nin içine nüfuz etmiş medyanın elini ayağını kesme girişimleri de başlamıştı.İşte ne olduysa ondan sonra oldu.Fenerbahçe üzerinden reyting ve para kazanmanın kolay yolları kapanmıştı artık.Fenerbahçe bunca imkana rağmen başarılı olamayan ve sevilmeyen bir kulüp Aziz başkan ise diktatör ! kavgacı ve itici başkan oluvermişti medya nezdinde.Fenerbahçe çok iyi yönetiliyordu.Taraftarın akıttığı para yine taraftara stat,alt yapı transfer olarak geri döndükçe taraftar daha fazla para harcıyordu kulübü için.Medya ise Aziz başkandan kurtulmanın yolunu onun Fenerbahçe başkanlığından uzaklaşması olarak belirlemiş ve bu uğurda hamleler yapıyordu.Çok geniş imkanlara sahip olmasına rağmen yine de başarısızmış imajı oluşturmak için ,lig maniple ediliyor ve şampiyonluklara giden yollara taşlar döşeniyordu.Mahalle takımı kuvvetindeki kadrolara sahip takımlar Fenerbahçe’nin rakibi ! olarak bütün bir sezon Fenerbahçe ile çekişiyordu.Bütün bunların sonunda yaşanan olayları herkes biliyor.Burada tekrar etmenin gereği yok.Taraftar forumlarında yine de medyanın amaçları doğrultusunda bir fikir ayrılığı oluşturulabilmişti ne yazık ki.Kimi kesim taraftarlar medyanın Aziz Yıldırım başarısızdır yalancı dolmalarını yutmuş ve agresifleşmişti.

Özellikle naklen yayın için milyon Euro’lar ödediği ligin çekişmeli ve izlenebilir olmasını sağlayamama,Fenerbahçe’nin dünya çapındaki yıldızlarını kendi kanallarına çıkaramamanın getirdiği asabiyet ile naklen yayıncı kuruluş öncülüğünde tüm medya Fenerbahçe ve Aziz başkanı hedef haline getirmişti.Fenerbahçe tüm branşlarda ülke içinde ve dışında oldukça başarılı olmasına rağmen bu başarılar yokmuş gibi gösterilmeye çalışılıyor ve bunu yaparken sadece Aziz başkandan kurtulmayı düşünüyorlardı.

Şimdi medya konusuna burada bir virgül koyalım ve diğer maddelere geçelim.

2-GS KULÜBÜ :GS Kulübü içine düştüğü ekonomik dar boğazı bir türlü aşamıyor,kötü yönetiliyor ve Fenerbahçe ile rekabet etmekten çok uzakta kalıyordu.Bir yöneticisinin söylediği gibi GS sıradanlaşıyordu.Lise Lobisinin derin takımı gs işte bunu hazmedemiyordu.Ekonomik olarak bitikti.Dolasıyla spor alanında da başarı çok uzakta kalmıştı.Yanına topladığı diğer kulüplerle Fenerbahçe’nin durdurulması için elinden geleni yapıyordu ama yetmiyordu.Bu konuda topyekun başlatılacak bir durdurma harekatının içinde seve seve yer alacak kadar gözü dönmüştü.

Şimdi bu konuya da bir virgül koyalım ve 3.maddeye geçelim.

3-SİYASETÇİLER: Aslında siyasetçiler diyerek genelleştirmek  çok doğru değil.Buna iktidar hükümeti demek daha doğru olur.İktidar hükümetinin  ise amaçları daha makro idi.Onların hedefi Fenerbahçe kulübü ve başkanı değildi.Olsa olsa bu hedef tali bir hedef olabilirdi.

İddia edildiği gibi Nato ihaleleri olsa idi amaç bunu işin içine Fenerbahçe’yi karıştırmadan yaparlardı.Aziz Yıldırım’ı özel işlerinden dolayı bir yolunu bulup bertaraf edebilirlerdi tıpkı Aydın Doğan gibi,Cem Uzan gibi.Aziz Yıldırım’ı Fenerbahçe başkanıyken etkisiz hale getirmek ve onu aşağılayıcı bir iki suçtan bertaraf etmek bir taşla iki kuş vurmak olacaktı.Hem Fenerbahçe ellerine geçecek ve hemde kendi tabanına “dokunulamayanlara” dokunan parti olarak oy ve sempatizan sayısını artırmayı hedefliyordu.Fenerbahçe üstünden halka inmek daha kolay olacaktı.Diğer yandan yukarıda sözünü ettiğimiz üzere hedef makro idi.Yani İstanbul hegemonyasını yıkıp,Anadolu hegemonyasını zirveye taşımak gibi alternatifler üretme çabaları içindeydi.Trabzon kenti üzerinden uygulanacak bu model daha önce Sivas ve Bursa illeri üzerinden sahneye konulmaya çalışılmıştı.Ama Trabzon ve çevresinde ele geçirilecek kemik bir oy potansiyeli bundan sonraki seçimlerde de başarının anahtarı idi.

Sayın savcımızın sonradan yalanladığı “Bu sezon Trabzonspor şampiyon olsaydı bu operasyon olmayacaktı” sözü bir çok olayın şifresidir aslında.

Hükümetin  de Fenerbahçe’ye operasyon düzenleme yolları artık açılmıştı,Şartlar olgunlaşmıştı.Konuyu araştıran ve “hiç acımayacak” şeklinde hükümete raporlar sunanlar Fenerbahçe taraftarının bu operasyona ses çıkarmayacağını,zaten taraftar içinde de Aziz Yıldırım’ın çok sevilmediği bilgisini raporlarına eklemişlerdi.Ama kazın ayağı hiç öyle değildi. 3 temmuz 2011 günü “Fenerbahçe başkanı evinden alındı,Fenerbahçe başkanı gözaltına alındı” türünden haberler milyonlarca Fenerbahçe taraftarını sinirden çılgına döndürmüştü.Başkanlarına ve Kulüplerine akıl almaz bir şekilde topyekun sahip çıkıyorlardı.

Ve işte ilk gol burada atılmıştı operasyonu düzenleyenlere karşı ve son olmayacaktı. Yoksa bu maç farka mı gidecekti?

Şimdi bu maddeyi açıklamayı da burada virgülle sonlandırıp diğer maddelere geçelim.

4-Yeni trend CEMAAT: Bu başlık aslında siyasetçiler başlığı altında işlenebilir.İkisini birbirinden ayırmak pek olası değil ama yine de ayrı başlık açtım ben.Tıpkı Amerika gibi,falcılar,medyumlar ve tarikatlar ülkesi olma yolunda ilerliyoruz.Cemaatler,ABD+İng+İsrail destekli olarak yurt içinde özellikle dershanelerle yurt dışında güya Türkçe eğitim veren okullarla..Dünyanın dört bir köşesine Türkçe eğitim veren okullar açacaksınız ve dünyanın jandarması ABD buna ses çıkarmayacak! Bu mümkün değil.Zaten ses çıkarmamasından da cemaatin kendi kontrollerinde olduğunu anlıyorsunuz. ABD ‘nin cemaat liderini kendi ülkesinde koruma altında tutmasından da aslında kimin patron olduğunu anlamanız zor olmuyor..Şimdi bu durumda cemaat denilen oluşumun her ne kadar aksini iddia etselerde Müslümanlık adına hareket ettiğini kim söyleyebilir?Bu emperyalist güçlerin ” Türk’lük” bilincini Müslümanlıkla kırma sonrada hepsini kırıp bu topraklarda Hristiyanlığı yayma gibi makro hedefleri var.Yani kısacası İmrali da ki ile Amerika da ki aynı ülkeye (Amerika)  hizmet ediyorlar değişen bir şey yok !

GS yeni stadını bu cemaatin sayesinde alabildi.Hak edilmemiş bir stat verildi kendilerine.Daha fazla arsayı beleşe kapma projesini ise Aziz Yıldırım ve yönetimi bozdu.

Gs kulübü zaten herkesin bildiği üzere cemaatle yıllar öncesinden tanışıp kaynaşmıştır.GS bütün zorlamalara rağmen gerek yurt dışında gerekse yurt içinde gerekli sempatiyi görmeyen bir kulüp.Halkın odak noktasında  olan,kızanı da seveni de daha çok başka bir kulüp gerekiyordu tabana ulaşabilmek için.Bu kulüp Fenerbahçe’ydi.Hazır şartlar oluşmuşken el koyalım dediler.Hem siyasi rant hem maddi rant.Hem zaten bu kulüp,Atatürk’ün takımı ve cumhuriyete bağlılığı ile bilinen bir kulüp.Hem cumhuriyete ait bir kurumu daha ele geçirmiş oluruz hemde Atatürk’ün izlerini biraz daha sileriz diye düşündüler.Projeye dahil olmalarının temel nedeni budur.

Bu konuya bir virgül koyalım.

5-ÇAKALLAR:Bunların üzerinde pek fazla durmaya gerek. 3 temmuz şerrinden doğan bir hayır varsa  oda bu çakalların gerçek yüzlerini herkesin çok daha net bir şekilde görmesi olmuştur.İsimlerini de zikretmeye gerek yok…Bunlar kendilerini biliyor.Bizlerde biliyoruz artık. 3 temmuz projesinde gönüllü olarak truva ve tetikçilik görevi yaptılar.Beklentileri ise,belki kırıntıları toplarız şeklindeydi.Başkan olmayı bile düşündüğünü açıklayacak kadar akıl tutulması yaşayanlar çıktı içlerinden..Bu süreçten alnımız akıyla çıktıktan sonra bunların hiç birinin adı bizimle anılmayacak.Asla.Başkan duruşma salonunda bunların kim olduklarını neler yaptıklarını gayet iyi bildiğini açıkladı.

Şimdi yukarıda koyduğumuz virgülleri birleştirme zamanı geldi…İşte bize 3 temmuz sürecini hazırlayanlar işte niyetleri ve çıkarları…

İşte Fenerbahçe’li dostlarım,yukarıda isimleri geçen,çıkarları ana hatları ile verilen kurumların bu operasyonun altında imzaları var.

Bu olay en başından beri siyasi idi.Bir kurgu idi.Ve 3 temmuz sürecinin hemen başında  her şey oldu bittiye getirilecekti.

Eğer büyük Fenerbahçe taraftarı olmasa idi bu iğrenç plan başarıya ulaşırdı.

Bu büyük oyunu bozarsa sadece büyük Fenerbahçe taraftarı bozabilirdi.Bozdular da zaten.Fenerbahçe taraftarı her zaman farklı bir misyonu omuzlarında hissetmiştir.Tarih görev verdiğinde de bu vazifeden bir adım geri durmamıştır.

Fenerbahçe taraftarı halktır.Fenerbahçe taraftarı can’dır.Fenerbahçe taraftarı ne diyorsa odur!

Fenerbahçe Fenerbahçe’lilerindir.

Reklamlar

2 Yanıt to “İşte Fenerbahçe’ye Yapılan Operasyonun Nedenleri”

 1. 1-Aziz Yıldırım başkanlıktan ve Fenerbahçe’den uzaklaştırılsın.
  2-Fenerbahçe durdurulsun.
  3-Anadolu yürüsün,Anadolu da kemik oy potansiyeli kazanalım
  4-Atatürk izlerini silelim ve benim proje takımımın önü açılsın
  5-Yaptığımız yalakalık ve hainlik neticesinde bize de bir şeyler düşer nasıl olsa !
  Kısaca sloganlaşmış amaçlar bunlar.Hepsinin beklentisi farklı ama düşman olarak ilan ettikleri hedef tek.Onun adı FENERBAHÇE !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: