Akademisyenler, Fenerbahçe’ye destek verdi


Fenerbahçe taraftarı bir grup akademisyen kulübe sahip çıktı. Akademisyenler yaptıkları açıklamada “Diplomalarımızın fazlalığına kimse bakmasın, bizim de sevinç ve hüzün pusulamız Fener’e ayarlı, yüreğimiz sarı-lacivert çubukluyla bezeli” dedi.

Fenerbahçe taraftarı bir grup akademisyen, kulübe sahip çıkan bir açıklama yayımladı. “Tüm renkler hızla kirlendi masumiyet sarı-laciverte kaldı” başlığını taşıyan açıklamayı imzalayan akademisyenler arasında Prof. Dr. Aziz Konukman, Prof. Dr. Erinç Yeldan, Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Prof. Dr. Özer Pala, Prof. Dr. Ümit Özlale, Prof. Dr. Dilek Çetindamar Kozanoğlu gibi isimler de yer aldı.

“Uğradığımız büyük haksızlık ve saldırı karşısında tüm Fenerbahçeliler gibi biz de 3 Temmuz’da derin bir acı ve üzüntü yaşadık. Okuduğumuz kitapları kavrayamaz, hazırladığımız makaleler üzerinde kalem oynatamaz, yediğimizden-içtiğimizden haz alamaz hale geldik. Ama o gün, dünyanın dört bir yanında sarı-lacivert renklere gönül verenler gibi Fenerbahçe’yi ne kadar çok sevdiğimizi daha iyi anladık” diyen akademisyenler, açıklamalarına “Zaman içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının sergilediği sağlam duruş, öfkemizi umuda dönüştürdü. “60 yaşındayım, ben yatarım. Yeter ki Fenerbahçe aklansın” sözlerinde cisimleşen vakur tutum, bu badireden daha güçlü, daha kararlı, daha kenetlenmiş bir biçimde çıkacağımıza olan inancımızı pekiştirdi” diye devam etti.

Açıklamada imzası bulunan akademisyenler “Suskun bırakılmış bir toplumda, takımımıza, yöneticilerimize sahip çıkarken, aynı zamanda bu ülkedeki tüm haksızlıklara, adaletsizliklere, hukuksuzluklara karşı da anlamlı bir tutum sergilediğimize, tüm altta kalanların sesi olarak sadece Fenerbahçelilik değil, aynı zamanda yurttaşlık görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz” dedi.

Aziz Yıldırım’ın savunmasında Özel Yetkili Mahkemeleri teşhir ettiğini, şike iddianamesinin hukuksuzluğunu ve mesnetsizliğini gözler önüne serdiğini söyleyen akademisyenler, Yıldırım’ın savunmasıyla “belki de onca yıl Fenerbahçe’ye yaptığı hizmetin daha fazlasını bir kertede bu ülkeye yaptığını” ileri sürdü. Açıklamada “Bu vesileyle milyonlarca kişinin hukuk ve adalet sistemi üzerine tekrar düşünmesini, diğer davaları da kuşkucu bir gözle sorgulamasını, malum çevrelerin nasırına basanların nasıl da kolaylıkla örgüt liderliğiyle/üyeliğiyle suçlanabileceğini ibretle izlemesini sağlamıştır” sözlerine yer verildi.

“Biz seversek Fenerbahçeli gibi severiz”
Aziz Yıldırım’ın savunmasının kendilerine onur kattığını, sorumluluklarını artırdığını ifade eden akademisyenler, açıklamalarını “Keza, dümen suyunda gidenlerin de, 9 değil 19 kusurlu hareketi ifa etseler dahi nasıl cezasız kalabileceği gözler önüne serildi. Akıl, vicdan, hakkaniyet duyguları bazı ‘renklere’ ve çok bilmiş zihinlere hitap etmiyorsa, o da Fenerbahçelilerin suçu değil. Artık birilerinin futbolun yalnızca Fenerbahçe düşmanlığı olmadığını öğrenmesi gerekiyor” şeklinde sürdürdü.

Akademisyenler açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Diplomalarımızın fazlalığına kimse bakmasın, bizim de sevinç ve hüzün pusulamız Fener’e ayarlı, yüreğimiz sarı-lacivert çubukluyla bezeli. Bizler de 3 Temmuz’dan sonra, “sevdamıza kimsenin engel olamayacağını” daha iyi anlayanlardanız. İleride aşk cümlelerinin,”biz seversek Fenerli gibi severiz” biçiminde kurulacağı bilinciyle, Topuk Yaylası’nda, Bağdat Caddesi’nde, Silivri’de, Çağlayan’da, Papazın Çayırı’nda olduğu gibi, her daim sevdamızın peşinden gideceğimizi dosta düşmana ilan ediyor, bu haklı ve anlamlı kavgada Fenerbahçe’nin daima yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

“Eski günlerdeki gibi, düşman çatlatmak için bir kez daha: Ya Ya Ya Şa Şa Şa Fenerbahçe Çok Yaşa!”

Açıklamada imzası bulunan akademisyenler ise şunlar:

Prof.Dr. Aziz Konukman
Dr. Derya Kömürcü
Prof. Dr. Dilek Çetindamar Kozanoğlu
Prof.Dr. Erinç Yeldan
Öğ.Gör. Erden Kosova
Y.Doç.Dr. Funda Sibel Pala
Y.Doç.Dr. Gökçer Özgür
Doç.Dr. Hakan Yıldırım
Prof.Dr. Hayri Kozanoğlu
Y.Doç.Dr. İlker Aktükün
Y.Doç.Dr. İsmet Akça
Doç.Dr. Kıvanç Ulusoy
Öğ.Gör. Mahmut Koyuncu
Prof.Dr. Özer Pala
Y.Doç.Dr. Sezai Temelli
Öğ. Gör Süreyya Evren Türkeli
Tevfik Kızgınkaya
Prof.Dr. Ümit Özlale
Okutman Zerrin Özlale

http://fotospor.com/haber/akademisyenler…erdi_74562

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: