Gerçek neden şike mi? Yoksa….


YOKSA BU MU ?

Fransız ekonomi gazetesi L’expansion, Avrupa’nın dev kulüplerinin F.Bahçe’nin ekonomik büyümesinden korkması gerektiğini yazdı. F.Bahçe’nin mali yapısını mercek altına alan Fransız L’expansion, özellikle Fenerium markasının gelişimine özellikle dikkat çekti. Gazete, Fenerium’un 25-30 milyon euroluk karıyla kısa sürede F.Bahçe’yi Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’na taşıyacağı öngörüsünde bulundu.

Fransız ekonomi gazetesi, ‘F.Bahçe, Avrupa’ya örnek bir kulüp. Aynı mali yapıda gelişme sürerse, çok uzun yıllar değil, belki 10 yıl içinde Şampiyonlar Ligi’nin sürekli şampiyonu olacak’ diye yazdı. Fransız ekonomi gazetesi L’expansion, FB’nin mali gelişiminin Avrupa’nın devlerini tehdit edecek düzeye gelmek üzere olduğunu yazdı. Camille Belsoeur imzalı makalede Avrupa’nın pek çok büyük takımını mali açıdan önümüzdeki yıllarda büyük bir yıkımın beklediği anlatıldı. Belsoeur, F.Bahçe ile FC Kopenhag’a özel bir yer açarken, “Danimarka ekibi ve Fenerbahçe incelenmesi gereken mali yapıları ile Avrupa’nın zengin takımlarına örnek oluşturuyorlar” diye konuştu.

FENERİUM PİYASAYI ELE GEÇİRDİ

F.Bahçe için şu yorumu yaptı:

“İstanbul’un büyük kulübü istihdamı çeşitlendirme stratejisi ile ivme yakaladı. Başarılı olması hisse fiyatlarını yükseltti. Her yıl daha da güçlenen mali yapısıyla F.Bahçe, dünya çapında 64 mağazası ile yıllık ortalama 25 ila 30 milyon euro kar ediyor. Bu Fenerium’un incelenmesi gereken bir başarısı. Daha ilginci ise Fenerbahçe’nin ezeli iki rakibi Beşiktaş ve Galatasaray da aynı şehrin, İstanbul’un iki takımı.

BAŞARI 10 YIL İÇİNDE GELİR!

Tek bir şehirde bu kadar önemli iki rakibiniz varken, piyasayı bu kadar önemli şekilde ele geçirebilmek gerçekten araştırılması gereken bir olay. DOW Jones Stoxx Football endeksinde % 42 oranla Türk kulüplerin hisse senedi ağırlığı gözleniyor. Şu anda Türk kulüpleri özellikle Fenerbahçe Avrupa futbol piyasasında pek prestijli görünmüyor fakat aynı mali yapıda gelişme sürerse, çok uzun yıllar değil belki 10 yıl içinde Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nin sürekli şampiyonu olacak.

Futbola 181 milyon F.Bahçe’nin 2011 yılı bütçe tasarısında en önemli pay futbola ayrılıyor. Giderler kısmının en büyük kalemini, futbolcu transfer giderlerini de içeren 181 milyon 150 bin liralık profesyonel futbol faaliyet giderleri oluşturuyor.

Diğer yandan faaliyet gösterdiği her branşta çok başarılı sonuçlara imza atması nedeniyle Avrupa ve dünya da hem Türklerin hemde Fenerbahçenin sempati kazanması bazı şer ve rant odaklarını rahatsız etmiş olmalı ki,kırbacı şaklattılar.Her ne kadar “Şerefli” basınımız Fenerbahçenin özellikle amatör branşlardaki başarılarını haber yapmaktan aciz olsa da,ve bunu sırf Aziz Yıldırım’ın başarılarını gölgelemek adına kasıtlı yapsa da iletişim çağında hiç bir bilgi  gizli kalmıyor gördüğünüz gibi..Belki daha az kitlelere ulaşıyor ,belki daha geç ulaşıyor ama mutlaka ulaşıyor.Heykeli dikilmesi gereken bir spor adamını mesnetsiz ithamlarla ceza evinde tutmak sanırım emrin çok büyük yerlerden ve hatta dışarıdan geldiğinin en büyük kanıtı olsa gerek.Üç beş tane baldırı çıplak,çığırtkan medya tetikçisini de bu işte kamuoyu yaratmak üzere vazifelendirilmesi bu işin tamamen düzmece olduğu yolunda oluşan kanaatleri güçlendiriyor.

Bir Türk takımın  inanılmaz yükselişi içeridekilerden çok dışarıdakileri korkutmuşa benziyor..Adamların kafası bizim içerideki “ispiyonculardan”  daha çok çalışıyor! 

Saygılarımla.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Gerçek neden şike mi? Yoksa….”

  1. Aziz başkanım;
    HER ŞEYİN FARKINDAYIZ

    HER ZAMAN YANINDAYIZ.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: