MUHTEŞEM VE TUHAF ORTAKLIKLAR / NEDEN OTTOMAN ?


 

 

Galatasaray’da Başkanlık Seçimi için son 24 saate girilirken, Sabah Gazetesi’nde 2 gündür çıkan Riva arazisi ile ilgili haberler, başkan adaylarını ve ekiplerini yeniden sorgulanır hale getirdi. Ortaya çıkan ilginç bilgiler biraz daha detaya inince bir takım yeni doğruları da gündeme taşıyor, doğal olarak yeni soruları da akla getiriyor.

Bu sorular kısaca şöyle sıralanabilir.
1) 4 şirketin de kayıtlı olduğu adres Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Dedeman İşhanı No:48 Kat 6 Şişli. Bu adres Ünal Aysal’ın Yönetim Kurulu Aday listesinde bulunan Refik Arkan’ın kendi ofis adresi midir?

2) Refik Arkan sicil kayıtlarına göre aynı zamanda bu şirketlerde görevli midir? (Örneğin 20 ocak 2010 tarihli Sicil gazetesinin 87. sayfasına bakıldığında kendisine tevdi edilen görev görülebiliyor).

3) Şirketlerin sermaye yapısı da çok dikkat çekiyor. Toplam 250 milyon TL üzerinde sermaye var. İnaktif olduğu söylenen şirketler için oldukça yüksek bir rakam değil mi?

4)Osmanlı Yapı 3 haricindeki diğer üç şirketin de Yönetim Kurulunda Sinan Kalpakçıoğlu var. Sicil Gazetesi bilgilerine göre kendisi aynı zamanda hissedar gözüküyor, doğru mudur?

5) Şirketlerin Yönetim Kurullarında ortak isim olarak Ali Zeki Pamir de dikkat çekiyor. Bu kişinin ortağı kim ve Ünal Aysal’ın listesinde ve ekibinde yer alan hangi isimlerle yakınlığı var?

Sabah gazetesinin haberinde dikkati çeken diğer detaylar ise şöyle: Sinan Kalpakçıoğlu birkaç konuyu teyit ediyor:
– “QVT’nin arsaların toplanmasında etkin rol alıyor”
– “Galatasaray dışında imar izni alan olmadığını” kabul ediyor
– “proje çizip izni alabiliriz “diyor, ama kendisinin de bildiği üzere Ottomon Fund sitesinde arazi konumları, villa çizimleri ,plan ve projeler mevcut.
– Çevredeki diğer arsa sahiplerinin hiçbirinin imar izni yok, Arsa sahiplarinden biri izinler nedeni ile eski ortakları ile davalık ve arsasını satması için sıkıştırılıyor.

Bu noktada Galatasaray Başkanlığı için Ünal Aysal işaret ediliyor ve medyada seçimin galibi ilan ediliyor.

Soru şu: Şirket birleşmesi sonucu QVT, GS Sportif AŞ üzerinde bir baskı unsuru olmaktan çıkınca Galatasaray’ın Riva’daki izin süresinin dolmasına kısa bir zaman kalması bazı süreçleri hızlandırmış olabilir mi?

Ünal Aysal başkan adayı; listesinde QVT’nin şirketlerinde görevli Refik Arkan var; Sinan Kalpakçıoğlu kulübün yeni Genel Sekreteri olarak açıklanıyor; şirketlerin Yönetim Kurullarında olanların yakın arkadaşları seçim çalışmalarını yönetiyor; denetim kurulu listesinde ise ilk sırada yeralan Mete İkiz birleşme operasyonu bedelsiz tamamlanmak üzere iken son gün, son saat QVT ile görüşüp hisseleri 31 milyon USD bedelle Galatasaray’a sattıran kişi.

İşte size uzmanlık sorusu! Galatasaray hisselerinin zamanında Ünal Aysal aracılığı ile QVT’de toplanmasını yalnızca bir tesadüf mü?
Ve Bütün bunların akla getirdiği en önemli şey var:
Acaba QVT’nin arkasında bir başkan aday olabilir mi?

BELGELER:
Bu iddianın sahibi İstanbul Ticaret Odasının Bilgi bankasından yararlanabilmek için ekli adresten “firma bilgileri” bölümüne tıklayarak ve sicil numaralarına göre sorgulama yaparak şirketler hakkında daha detaylı bilgi alınabileceğini iddia ediyor.

584953 (Osmanlı Yapı 1)
596762 (Osmanlı Yapı 2)
584953 (Osmanlı Yapı 3)
596773 (Osmanlı Yapı 4)

Reklamlar

2 Yanıt to “MUHTEŞEM VE TUHAF ORTAKLIKLAR / NEDEN OTTOMAN ?”

  1. beraber yikacagiz merak etme Says:

    sagol abi yayinlamissin yalniz bu kadarla bitmiyor

  2. jarwik Says:

    hesapları hesap olmayanların hesapları her zaman silinmeye mahkumdur .. tıpkı bir gün silinecek olan kendileri gibi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: